تازه های خبری

Loading
یادداشت دفترحقوقی و مالکیت فکری به مناسبت روزجهانی مالکیت فکری
دفتر حقوقی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی مالکیت فکری (هفتم اردیبهشت ماه ) یاداشتی منتشر کرد.
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
دیدار معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارتخانه با امام جمعه و استاندار اصفهان
علی اصغر کاراندیش معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی که به منظور تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به اصفهان سفر کرده بود، با امام جمعه واستاندار اصفهان به طور جداگانه دیدار و گفتگو کرد.
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
کاراندیش: وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در چند سال گذشته از تصدی گری به سمت حمایت و سیاست گذاری فرهنگی حرکت کرده است
تلاش کردیم در چند سال گذشته از تصدی گری به سمت حمایت و سیاست گذاری فعالیت‌های فرهنگی حرکت نماییم و در این مدت نیز بخش اقتصاد فرهنگ و هنر را بیش از گذشته فعال کردیم و برای ترویج کتاب و کتابخوانی برنامه‌های مختلفی اجرا شده که سبب بالا رفتن سرانه مطالعه در کشور شده است.
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
فهرست گواهی های ثبت آثار ادبی و هنری صادره توسط دفتر حقوقی و مالکیت فکری در سال93 منتشر شد
فهرست 427 عنوان گواهی ثبت آثار ادبی و هنری که در سال 1393 توسط دفتر حقوقی و مالکیت فکری صادر گردید در سامانه شفاف سازی وزارتخانه منتشر شد.
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
دفتر حقوقی و مالکیت فکری و دفتر امور مجلس در جشنواره شهید رجایی به عنوان برگزیده معرفی شدند
دفتر حقوقی و مالکیت فکری و دفتر امور مجلس در سال 97 با توجه به تلاش ها و فعالیت های چشمگیری که در راستای تحقق اهداف ترسیم شده داشتند، موفق به کسب رتبه های حائز اهمیت شدند.
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر افتتاح شد
نهمین جشنواه بین المللی مد و لباس فجر ، بعد از ظهر پنج شنبه 24 بهمن با سخنرانی علی اصغر کاراندیش معاون حقوقی ، امور مجلس و استان ها در بوستان گفتگو افتتاح شد.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
۱ ۲ صفحه ۳ از ۱۰ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰
یادداشت دفترحقوقی و مالکیت فکری به مناسبت روزجهانی مالکیت فکری
به مناسبت فرا رسیدن هفتم اردیبهشت(26 آوریل 2020) روز جهانی مالکیت فکری، دفتر حقوقی وزارتخانه یادداشتی منتشر کرد.
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
یادداشت/ آزادگی و همدلی مهم ترین پیام محور عشق حسینی
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادداشتی به مناسبت حماسه بزرگ اربعین نوشت: پس از بازگشایی راه کربلا در سایه رشادت‌ها و جانفشانی‌های جوانان دلیر و آزاده میهن عزیز اسلامی‌مان، هر ساله خیل عاشقان حماسه حسینی در سایه همدلی و آزادگی بسان مهم ترین پیام محور عشق حسینی در آیین پیاده روی اربعین از ایران و سراسر جهان به سمت کربلا روانه می‌شوند .
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
یادداشت / خودکارآمدی و تاب آوری؛ سرمایه بی بدیل حاملان خبر و آگاهی
علی اصغر کاراندیش مروستی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز خبرنگار در یادداشتی نوشت: یکی از مهم ترین رویدادهای ملی و میهنی دومین ماه تابستان، روز خبرنگار است که یادآور شهادت شهید محمود صارمی و هشت تن از دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران در هفدهمین روز مرداد یکهزار و سیصد و هفتاد و هفت به دست دژخیمان طالبان در شهر مزار شریف افغانستان است.
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
کاراندیش: آثار ادبی و هنری از زمان خلق مورد حمایت قانون قرار می گیرد
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها، گفت: بر پایه ماده 21 قانون حمایت از حقوق مولفان، مصنفان و هنرمندان مصوب 1348، ثبت اثر اختیاری است؛ بدین معنا که برای کسب حمایت از اثر الزامی به ثبت آن وجود ندارد و از زمان خلق مورد حمایت قانون قرار می‌گیرد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
کاراندیش: انقلاب اسلامی ایران در 40سالگی خود برخورداری از ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی را به‌خوبی نشان داده است
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی ایران در 40سالگی خود به‌خوبی نشان داده است که فقط به ابعاد داخلی محدود نیست بلکه از ابعادی منطقه‌ای و جهانی برخوردار است.
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
کاراندیش: برگزاری کارگاه‌های گفت وگو محور در اعتلای اخلاقی جامعه موثر است
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به برگزاری هفته های فرهنگی و نتایج تاثیرگذارآن در ابعاد گوناگون و کاهش آسیب‌های اجتماعی، برگزاری کارگاه‌های گفت وگو محور را در اعتلای اخلاقی جامعه موثر دانست.
۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
زهرا صیادی : "تلاش ماندگار" برآیند مجموعه فعالیتهای معاونت حقوقی در بازه زمانی چهارساله است
زهرا صیادی مشاور معاون وزیر و مدیر روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در خصوص تدوین و چاپ کتاب "تلاش ماندگار" گفت: این کتاب برآیندی از مجموعه فعالیتهای معاونت مزبور در بازه زمانی چهارساله است.
۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
ارزیابی معاون حقوقی وزارت ارشاد از نشست شورای امنیت: مداخلات ترامپ در امور داخلی ایران انزوای آمریکا را آشکارتر کرد
سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز یکشنبه در واکنش به تلاشهای نافرجام ترامپ در همراه سازی شورای امنیت سازمان ملل متحد با راهبردهای خطرناک خود در تقابل با کشورهای مستقل منطقه از جمله ایران گفت: مداخلات خلاف حقوق و موازین بین المللی ترامپ در امور داخلی کشورهای مستقل، تهدیدهای احتمالی را به فرصت تبدیل و انزوای آمریکا را آشکارتر کرده است.
۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
سیدهادی حسینی: بودجه 97 توجه خوبی به حوزه فرهنگ دارد
سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه شب در حاشیه هفتمین دوره همایش شلاب در بابل گفت: در بودجه 97 توجه خوبی به حوزه فرهنگ شده و این یک اتفاق خوب در این حوزه محسوب می شود.
۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
حسینی: اقدام ترامپ در خصوص قدس نشانه درماندگی آمریکاست
سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه شنبه گفت: اقدام تازه دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم نامشروع صهیونیستی، نشان دهنده درماندگی و دریوزگی و سرپوشی بر شکست سیاست منطقه ای آمریکاست.
۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
حسینی: بیشینه تعاملات فرهنگی با تقویت پیوند با نمایندگان مجلس میسر است
سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه نشست برخی از نمایندگان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این وزارتخانه گفت: با برقراری ارتباط با نمایندگان مجلس شورای اسلامی می توان تعاملات فرهنگی را به حداکثر رساند.
۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
سیدهادی حسینی: حماسه پیاده روی اربعین حسینی تداوم رسالت زینب (س) است
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه گفت: حماسه پیاده روی زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برای ادای احترام به ساحت مقدس آن حضرت در روز اربعین، کاری زینبی و تداوم رسالت این بانوی مکرم اسلام است.
۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
حسینی: باید یاد آور شویم امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند
سید هادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز یکشنبه در واکنش به سخنان نسنجیده و به دور از نزاکت سیاسی و دیپلماتیک دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در تهدید ملت بزرگ و باصلابت ایران گفت: باید یادآور شویم همانطوری که حضرت امام (ره) فرمودند امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
شرایط عضویت بیمه فعالان قرآنی تشریح شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در نشست گروه قرآن و عترت این اداره کل، شرایط عضویت بیمه فعالان قرآنی را تشریح کرد و گفت: فعالان قرآنی واجد شرایط می‌توانند برای دریافت خدمات بیمه‌ای در صندوق اعتباری هنر عضو شوند.
عیدانه سینمایی در جزیره قشم
بمناسبت اعیاد قربان و غدیر خم و گرامیداشت هفته ولایت اکران فیلمهای سینمایی در قالب طرح اتو سینما در قشم برای اولین بار برگزار می شود .
اسامی برگزیدگان و تقدیرشدگان بخش موسیقی #دستگاهی نخستین جشنواره مجازی تکنوازی موسیقی استان ایلام (نغمه امید)
️با پایان یافتن نمایش آثار بخش "موسیقی دستگاهی" نخستین جشنواره مجازی تکنوازی موسیقی استان ایلام (نغمه امید) ، هیات داوران بخش موسیقی دستگاهی ، اسامی برگزیدگان و تقدیر شدگان این بخش از جشنواره را به شرح ذیل اعلام می دارد:
بیانیه هیات داوران بخش موسیقی دستگاهی
نخستین جشنواره مجازی تکنوازی موسیقی استان ایلام (نغمه امید)
استاندار ایلام: رسانه‌ها روحیه امیدآفرینی را در بین مردم تقویت کنند
استاندار ایلام از عموم فعالان رسانه‌ای خواست: روحیه نشاط و امیدآفرینی را در این شرایط سخت ناشی از تحریم و شیوع ویروس کرونا در بین مردم تقویت کنند.
توزیع رایگان کتاب درسنامه نهج البلاغه در ایلام
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، با بیان اینکه کتاب درسنامه نهج البلاغه به صورت رایگان در سطح کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان توزیع می شود،گفت: کتاب شریف نهج البلاغه چراغ راه زندگی نسل جوان است.
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ایلام: برگزاری بیش از 40 نشست تخصصی در کارگروه رسانه‌ای کرونا
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ایلام گفت: تشکیل کارگروه رسانه‌ای کرونا و پویش اهالی فرهنگ و هنر برای مبارزه با این ویروس منحوس، می‌تواند به عنوان یک الگو در کشور مطرح شود.
دهه امامت و ولایت فرصتی ارزشمند برای تطبیق افکار شیعیان با ائمه هدی (علیهم‌السلام)
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری گفت: دهه امامت و ولایت فرصتی ارزشمند برای بازخوانی، تمرین و تطبیق افکار و کردار شیعیان با ائمه هدی (علیهم‌السلام) و شناخت ولایت و ولی است.