تازه های خبری

Loading
دیدار معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با استاندار لرستان
علی اصغر کاراندیش معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که به منظور معارفه مدیر کل جدید استان به خرم آباد سفر کرده است، با سید موسی خادمی، استاندار لرستان، دیدار کرد.
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: مطالعه و کتابخوانی پیش نیاز پیشرفت همه جانبه است
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و همچنین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان، گفت: مطالعه و کتابخوانی پیش نیاز توسعه همه جانبه است.
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
نشست شاخص‌های نظام حق مولف کارآمد برگزار شد
نشست شاخص‌های نظام حق مولف کارآمد روز سه شنبه نهم مهر ماه با حضور کارشناسان کشور دانمارک و واحدهای تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد .
۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
نشست بررسی لایحه حمایت از مالکیت فکری برگزار شد
نشست بررسی لایحه حمایت از مالکیت فکری در ادامه برنامه‌های همکاری مشترک سفارت دانمارک، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه حق مولف، روز چهارشنبه دهم مهرماه در دفتر حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
کارگاه آموزشی مالکیت ادبی هنری با موضوع موسسات مدیریت جمعی برگزار شد
کارگاه آموزشی مالکیت ادبی هنری با موضوع موسسات مدیریت جمعی به همت دفتر حقوقی و مالکیت ادبی هنری با حضور حامد سهرابی مدیرکل دفتر حقوقی و مالکیت فکری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بلومکوئیست استاد دانشگاه کپنهاک دانمارک، رئیس انجمن آهنگ سازان دانمارک، مشاور سفارت دانمارک در تهران و رضوانی راد مشاور حقوقی خانه موسیقی و جمعی از نمایندگان بخش های مختلف این وزاتخانه برگزار شد.
۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۰۲
هم افزایی رابطین امور مجلس، سبب خلق قدرت در دستگاه فرهنگی کشور می‌شود
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها، صبح شنبه در نشست رابطین امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هم افزایی و توان افزایی رابطین معاونت‌ها، مراکز و سازمان‌های تابعه در حوزه امور مجلس، سبب خلق قدرت در دستگاه فرهنگی کشور و گام موثری در مسیر رفع نیازهای این حوزه می‌شود.
۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ صفحه ۸ از ۱۰ ۹ ۱۰
یادداشت دفترحقوقی و مالکیت فکری به مناسبت روزجهانی مالکیت فکری
به مناسبت فرا رسیدن هفتم اردیبهشت(26 آوریل 2020) روز جهانی مالکیت فکری، دفتر حقوقی وزارتخانه یادداشتی منتشر کرد.
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
یادداشت/ آزادگی و همدلی مهم ترین پیام محور عشق حسینی
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادداشتی به مناسبت حماسه بزرگ اربعین نوشت: پس از بازگشایی راه کربلا در سایه رشادت‌ها و جانفشانی‌های جوانان دلیر و آزاده میهن عزیز اسلامی‌مان، هر ساله خیل عاشقان حماسه حسینی در سایه همدلی و آزادگی بسان مهم ترین پیام محور عشق حسینی در آیین پیاده روی اربعین از ایران و سراسر جهان به سمت کربلا روانه می‌شوند .
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
یادداشت / خودکارآمدی و تاب آوری؛ سرمایه بی بدیل حاملان خبر و آگاهی
علی اصغر کاراندیش مروستی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز خبرنگار در یادداشتی نوشت: یکی از مهم ترین رویدادهای ملی و میهنی دومین ماه تابستان، روز خبرنگار است که یادآور شهادت شهید محمود صارمی و هشت تن از دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران در هفدهمین روز مرداد یکهزار و سیصد و هفتاد و هفت به دست دژخیمان طالبان در شهر مزار شریف افغانستان است.
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
کاراندیش: آثار ادبی و هنری از زمان خلق مورد حمایت قانون قرار می گیرد
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها، گفت: بر پایه ماده 21 قانون حمایت از حقوق مولفان، مصنفان و هنرمندان مصوب 1348، ثبت اثر اختیاری است؛ بدین معنا که برای کسب حمایت از اثر الزامی به ثبت آن وجود ندارد و از زمان خلق مورد حمایت قانون قرار می‌گیرد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
کاراندیش: انقلاب اسلامی ایران در 40سالگی خود برخورداری از ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی را به‌خوبی نشان داده است
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی ایران در 40سالگی خود به‌خوبی نشان داده است که فقط به ابعاد داخلی محدود نیست بلکه از ابعادی منطقه‌ای و جهانی برخوردار است.
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
کاراندیش: برگزاری کارگاه‌های گفت وگو محور در اعتلای اخلاقی جامعه موثر است
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به برگزاری هفته های فرهنگی و نتایج تاثیرگذارآن در ابعاد گوناگون و کاهش آسیب‌های اجتماعی، برگزاری کارگاه‌های گفت وگو محور را در اعتلای اخلاقی جامعه موثر دانست.
۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
زهرا صیادی : "تلاش ماندگار" برآیند مجموعه فعالیتهای معاونت حقوقی در بازه زمانی چهارساله است
زهرا صیادی مشاور معاون وزیر و مدیر روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در خصوص تدوین و چاپ کتاب "تلاش ماندگار" گفت: این کتاب برآیندی از مجموعه فعالیتهای معاونت مزبور در بازه زمانی چهارساله است.
۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
ارزیابی معاون حقوقی وزارت ارشاد از نشست شورای امنیت: مداخلات ترامپ در امور داخلی ایران انزوای آمریکا را آشکارتر کرد
سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز یکشنبه در واکنش به تلاشهای نافرجام ترامپ در همراه سازی شورای امنیت سازمان ملل متحد با راهبردهای خطرناک خود در تقابل با کشورهای مستقل منطقه از جمله ایران گفت: مداخلات خلاف حقوق و موازین بین المللی ترامپ در امور داخلی کشورهای مستقل، تهدیدهای احتمالی را به فرصت تبدیل و انزوای آمریکا را آشکارتر کرده است.
۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
سیدهادی حسینی: بودجه 97 توجه خوبی به حوزه فرهنگ دارد
سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه شب در حاشیه هفتمین دوره همایش شلاب در بابل گفت: در بودجه 97 توجه خوبی به حوزه فرهنگ شده و این یک اتفاق خوب در این حوزه محسوب می شود.
۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
حسینی: اقدام ترامپ در خصوص قدس نشانه درماندگی آمریکاست
سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه شنبه گفت: اقدام تازه دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم نامشروع صهیونیستی، نشان دهنده درماندگی و دریوزگی و سرپوشی بر شکست سیاست منطقه ای آمریکاست.
۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
حسینی: بیشینه تعاملات فرهنگی با تقویت پیوند با نمایندگان مجلس میسر است
سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه نشست برخی از نمایندگان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این وزارتخانه گفت: با برقراری ارتباط با نمایندگان مجلس شورای اسلامی می توان تعاملات فرهنگی را به حداکثر رساند.
۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
سیدهادی حسینی: حماسه پیاده روی اربعین حسینی تداوم رسالت زینب (س) است
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه گفت: حماسه پیاده روی زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برای ادای احترام به ساحت مقدس آن حضرت در روز اربعین، کاری زینبی و تداوم رسالت این بانوی مکرم اسلام است.
۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
حسینی: باید یاد آور شویم امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند
سید هادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز یکشنبه در واکنش به سخنان نسنجیده و به دور از نزاکت سیاسی و دیپلماتیک دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در تهدید ملت بزرگ و باصلابت ایران گفت: باید یادآور شویم همانطوری که حضرت امام (ره) فرمودند امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
پیام ابراهیم شریفی به مناسبت «روز ملی خانواده و تکریم بازنشستگان»
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در پیامی «روز ملی خانواده و تکریم بازنشستگان» را گرامی داشت.
دومین آزمون جامع و سی و یکمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی در قشم برگزار شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از برگزاری دومین آزمون جامع سال تحصیلی سال جاری و سی و یکمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی کار و دانش قشم همزمان با سراسر کشور روز جمعه 24 مردادماه امسال خبر داد.
افتخاری دیگر برای هنرمندان موسیقی استان بوشهر
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: هنرمندان موسیقی بوشهری با راهیابی به مرحله نهایی چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان افتخاری دیگر برای استان کسب کردند.
پیام تسلیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  به مناسبت درگذشت هنرمند جوان همدانی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در پیامی درگذشت سید حمید محمودی هنرمندجوان همدانی را تسلیت گفت
با حمایت های همه جانبه استاندار همدان، شهرک شیهد مدنی دارای مجتمع فرهنگی و هنری شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از بهره‌برداری مجتمع شهید سلیمانی با مساحت ۵ هزار مترمربع در روزهای آینده خبر داد و گفت: با حمایت های همه جانبه استاندار همدان، شهرک شیهد مدنی دارای مجتمع فرهنگی و هنری شد.
۳ هزار و ۱۵۴ طرح عمرانی در چهارمحال و بختیاری افتتاح شده است
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری در چهاردهمین نشست شورای اطلاع‌رسانی استان گفت: از ابتدای دولت یازدهم تا کنون ۳ هزار و ۱۵۴ طرح عمرانی در چهارمحال و بختیاری افتتاح شده است.
چهاردهمین نشست شورای اطلاع‌رسانی استان برگزار شد
چهاردهمین نشست شورای اطلاع‌رسانی استان با محوریت برنامه‌ریزی بزرگداشت هفته دولت برگزار شد.
برگزاری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان استان اردبیل
دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان استان اردبیل به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می شود.