تازه های خبری

Loading
کاراندیش: ارزش هنرمند به ماهیت وجودی خود و هنرش گره خورده و ابدی است
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها، در جمع هنرمندان پیشکسوت در سالن اجتماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنرمند ارزش بالایی دارد که به ماهیت وجودی خود و هنرش گره خورده و ابدی است و لذا هنرمند هیچ وقت بازنشسته نمی‌شود.
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
شاخص‌های حقوق شهروندی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تدوین شد
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون وزیر و دستیار وی در امور حقوق شهروندی، از تدوین شاخص‌های حقوق شهروندی در معاونت‌های تخصصی این وزارتخانه خبر داد و گفت: منشور حقوق شهروندی در بردارنده حق‌های بشری و متضمن زندگی خوب در جامعه کنونی ایران است.
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
کاراندیش: سند راهبردی پدافند غیر عامل فرهنگی کشور در حال تدوین است/ اصحاب فرهنگ و هنر در دفاع غیرعامل فرهنگی راهگشا هستند
معاون وزیر و رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سند راهبردی پدافند غیر عامل فرهنگی کشور با همکاری بدنه دانشگاهی کشور در حال تدوین است، گفت: اصحاب فرهنگ و هنر در دفاع غیرعامل فرهنگی راهگشا هستند.
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
پیام تبریک معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت هفته دولت
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز شنبه با ارسال پیامی هفته دولت و روز کارمند را به دولتمردان، فعالان عرصه فرهنگی کشور و کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تبریک گفت.
۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
در حکمی از سوی صالحی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محمد حسین اسماعیلی را به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب کرد.
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
گزارشی از کارگاه آموزشی‏- توجیهی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها
دومین کارگاه آموزشی‏- توجیهی مدیران کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها در روزهای شنبه و یکشنبه بیست و ششم و بیست و هفتم مرداد سال جاری با حضور علی غیاثی مدیرکل هماهنگی و پیگیری امور استانها و مدیران کل ستادی و همکاران مجرب و مرتبط با استانها در محل سالن جلسات معاونت فرهنگی برگزار شد.
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ صفحه ۸ از ۱۰ ۹ ۱۰
یادداشت دفترحقوقی و مالکیت فکری به مناسبت روزجهانی مالکیت فکری
به مناسبت فرا رسیدن هفتم اردیبهشت(26 آوریل 2020) روز جهانی مالکیت فکری، دفتر حقوقی وزارتخانه یادداشتی منتشر کرد.
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
یادداشت/ آزادگی و همدلی مهم ترین پیام محور عشق حسینی
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادداشتی به مناسبت حماسه بزرگ اربعین نوشت: پس از بازگشایی راه کربلا در سایه رشادت‌ها و جانفشانی‌های جوانان دلیر و آزاده میهن عزیز اسلامی‌مان، هر ساله خیل عاشقان حماسه حسینی در سایه همدلی و آزادگی بسان مهم ترین پیام محور عشق حسینی در آیین پیاده روی اربعین از ایران و سراسر جهان به سمت کربلا روانه می‌شوند .
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
یادداشت / خودکارآمدی و تاب آوری؛ سرمایه بی بدیل حاملان خبر و آگاهی
علی اصغر کاراندیش مروستی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز خبرنگار در یادداشتی نوشت: یکی از مهم ترین رویدادهای ملی و میهنی دومین ماه تابستان، روز خبرنگار است که یادآور شهادت شهید محمود صارمی و هشت تن از دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران در هفدهمین روز مرداد یکهزار و سیصد و هفتاد و هفت به دست دژخیمان طالبان در شهر مزار شریف افغانستان است.
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
کاراندیش: آثار ادبی و هنری از زمان خلق مورد حمایت قانون قرار می گیرد
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها، گفت: بر پایه ماده 21 قانون حمایت از حقوق مولفان، مصنفان و هنرمندان مصوب 1348، ثبت اثر اختیاری است؛ بدین معنا که برای کسب حمایت از اثر الزامی به ثبت آن وجود ندارد و از زمان خلق مورد حمایت قانون قرار می‌گیرد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
کاراندیش: انقلاب اسلامی ایران در 40سالگی خود برخورداری از ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی را به‌خوبی نشان داده است
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی ایران در 40سالگی خود به‌خوبی نشان داده است که فقط به ابعاد داخلی محدود نیست بلکه از ابعادی منطقه‌ای و جهانی برخوردار است.
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
کاراندیش: برگزاری کارگاه‌های گفت وگو محور در اعتلای اخلاقی جامعه موثر است
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به برگزاری هفته های فرهنگی و نتایج تاثیرگذارآن در ابعاد گوناگون و کاهش آسیب‌های اجتماعی، برگزاری کارگاه‌های گفت وگو محور را در اعتلای اخلاقی جامعه موثر دانست.
۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
زهرا صیادی : "تلاش ماندگار" برآیند مجموعه فعالیتهای معاونت حقوقی در بازه زمانی چهارساله است
زهرا صیادی مشاور معاون وزیر و مدیر روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در خصوص تدوین و چاپ کتاب "تلاش ماندگار" گفت: این کتاب برآیندی از مجموعه فعالیتهای معاونت مزبور در بازه زمانی چهارساله است.
۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
ارزیابی معاون حقوقی وزارت ارشاد از نشست شورای امنیت: مداخلات ترامپ در امور داخلی ایران انزوای آمریکا را آشکارتر کرد
سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز یکشنبه در واکنش به تلاشهای نافرجام ترامپ در همراه سازی شورای امنیت سازمان ملل متحد با راهبردهای خطرناک خود در تقابل با کشورهای مستقل منطقه از جمله ایران گفت: مداخلات خلاف حقوق و موازین بین المللی ترامپ در امور داخلی کشورهای مستقل، تهدیدهای احتمالی را به فرصت تبدیل و انزوای آمریکا را آشکارتر کرده است.
۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
سیدهادی حسینی: بودجه 97 توجه خوبی به حوزه فرهنگ دارد
سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه شب در حاشیه هفتمین دوره همایش شلاب در بابل گفت: در بودجه 97 توجه خوبی به حوزه فرهنگ شده و این یک اتفاق خوب در این حوزه محسوب می شود.
۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
حسینی: اقدام ترامپ در خصوص قدس نشانه درماندگی آمریکاست
سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه شنبه گفت: اقدام تازه دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم نامشروع صهیونیستی، نشان دهنده درماندگی و دریوزگی و سرپوشی بر شکست سیاست منطقه ای آمریکاست.
۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
حسینی: بیشینه تعاملات فرهنگی با تقویت پیوند با نمایندگان مجلس میسر است
سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه نشست برخی از نمایندگان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این وزارتخانه گفت: با برقراری ارتباط با نمایندگان مجلس شورای اسلامی می توان تعاملات فرهنگی را به حداکثر رساند.
۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
سیدهادی حسینی: حماسه پیاده روی اربعین حسینی تداوم رسالت زینب (س) است
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه گفت: حماسه پیاده روی زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برای ادای احترام به ساحت مقدس آن حضرت در روز اربعین، کاری زینبی و تداوم رسالت این بانوی مکرم اسلام است.
۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
حسینی: باید یاد آور شویم امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند
سید هادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز یکشنبه در واکنش به سخنان نسنجیده و به دور از نزاکت سیاسی و دیپلماتیک دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در تهدید ملت بزرگ و باصلابت ایران گفت: باید یادآور شویم همانطوری که حضرت امام (ره) فرمودند امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
مجموعه تاریخی بسطام ظرفیت بالایی برای برگزاری فعالیت های فرهنگی هنری دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در بازدید از مجموعه تاریخی بسطام گفت: این مرکز ظرفیت بالایی برای برگزاری فعالیت های فرهنگی هنری شهرستان شاهرود را دارد.
تقدیر معاونت هنری اداره کل از مهدیان
باارسال لوح تقدیری،از زحمات و فعالیت هنری شهرستان شاهرود تجلیل شد.
رسالت هنر،لطافت بخشیدن به زندگانی بشر است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت:هنر از جایگاه رفیعی برخوردار است واهداف بلندی درجهت رشد وتوسعه انسانی داشته که مفرح کردن و لطافت بخشیدن به زندگانی بشراز جمله این اهداف است.
بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از چاپخانه سینا شاهرود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در بازدیداز چاپخانه دیجیتال سیناشاهرود،ازنزدیک با مشکلات این صنف آشنا شدند.
بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از چاپخانه آپادانا در شاهرود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از چاپخانه در حال تجهیز و تاسیس آپادانا در شاهرود بازدید کرد.
تقویم برگزاری انتخابات هیئت مدیره و بازرسان خانه مطبوعات چهارمحال و بختیاری منتشر شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری از انتشار تقویم انتخابات هیئت مدیره و بازرسان خانه مطبوعات استان خبر داد.
سفر یکروزه مدیرکل ارشاد به شهرستان شاهرود
فرشید فلاح مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در سفر یک روزه به شهرستان شاهرود به بررسی مسائل مختلف فرهنگی هنری این شهرستان پرداخت.
فضای مجازی به فضای مراودات فرهنگی و هنری تبدیل شده است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر توسعه استفاده از فضای مجازی گفت:، فضای مجازی فضای تبدیل مراودات فرهنگی و هنری شده است.