اخبار

محمد مهدی احمدی : سعه صدر از وظایف اصلی مدیران فرهنگی در جامعه می‌باشد

محمد مهدی احمدی : سعه صدر از وظایف اصلی مدیران فرهنگی در جامعه می‌باشد
مدیر کل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: انقلاب اسلامی ایران، ماهیتاً فرهنگی و دینی است لذا مدیران باید دارای شأنیت دینی و فرهنگی بوده تا زمینه رشد و کمال جامعه را ایجاد کنند.
مدیر کل امور استانها خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران به سوی شکل گیری تمدن نوین اسلامی و ایرانی است که این تمدن نوین، ریشه در تمدن صدر اسلام دارد و برای تحقق چنین آرمانی باید رفتار متولیان امر بویژه مدیران فرهنگی مبتنی بر عقلانیت ، جامعیت ، تقوی و سعه صدر باشد انسانها در سایه تمدن اسلامی احساس آرامش امنیت، امید و نشاط می کنند و دولت تدبیر و امید بسویی حرکت می کند که جامعه ای با انگیزه و نشاط و رشد یافته ایجاد کند.

"احمدی" در این نشست ضمن تبریک به مناسبت دهه فجر اظهار داشت: مدیران فرهنگی دارای دو ویژگی اختصاصی و عمومی هستند که ویژگی اختصاص رعایت نمودن مهارتهای ده گانه در حوزه مدیریت است که از حوصله این جلسه خارج می باشد اما ویژگی عمومی رعایت اخلاق اسلامی که همان خوش رویی، صداقت ، توکل به خدا و فروتنی است.

وی گفت : مخاطب مداری و رعایت قانون و مقررات از جمله وظایف مدیران فرهنگی می باشد ایشان تأکید کردند: قوانین و مقررات ایجاد کننده نظم و هماهنگی در فعالیتهای مختلف اجتماعی و فرهنگی است و بدون مقررات جامعه دچار آشوب و نابسامانی خواهد شد و عمل به قانون در مدیران فرهنگی ، کارکنان قانومند تربیت خواهند نمود .

 

مدیر کل امور استانها در ادامه افزود: برنامه ریزی در انجام امور فرهنگی مهم است و برای دست یابی به برنامه منظم و مفید رعایت سه پیشتاز ضروری است: مخاطب شناسی – نیاز سنجی مخاطب و تطبیق الگو با اهداف برنامه .

احمدی اظهار داشت: نگرش سیستمی و جامع نگری در حوزه فرهنگ و توجه به ابعاد گوناگون مسائل و موضوعات هنری و شناخت علل و عوامل موثر از جمله شروط مدیران فرهنگی است مدیرانی که فاقد جامعیت یا جزئی نگر هستند از پدیده‌های پیچیده اجتماعی و فرهنگی آگاهی نخواهند داشت .

وی در ادامه افزود: انعطاف پذیری و تحمل افکار و رفتار دیگران و سعه صدر از وظایف اصلی مدیران فرهنگی درجامعه می‌باشد.

احمدی تأکید کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که شخصیت نظریه‌پرداز در حوزه فرهنگ هستند قائل به تضارب آراء و تنوع افکار می‌باشند و نگاهشان به جریانات فرهنگی و هنری در جامعه مبتنی بر عقلانیت و اعتدال در رفتار است. لذا مدیران کل ارشاد استانها باید با ارباب رسانه و صحابه فرهنگ و هنر با سعه صدر و عقلانیت برخورد کنند.

 

وی بیان داشت: یکی از ابزارهایی که می تواند حقانیت انقلاب اسلامی ایران را در عرصه بین الملل تبیین کند دیپلماسی هنری است و استانها این ظرفیت را دارند که در عرصه‌های بین الملل بدرخشند و در هفته‌های فرهنگی کشور مشارکت نمایند  مقام عالی وزارت تاکید دارند که به ظرفیت‌های هنری استانها بهاء داده و از هنرمندان استانها در برنامه‌های فرهنگی و هنری خارج از کشور استفاده  گردد.

 

در پایان روسای ادارات استان ، مشکلات فرهنگی و اعتباری و اداری خود را مطرح نمودند که مورد رهنمودهای مدیر کل امور استانها قرار گرفتند.

۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ۱۴:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید