اخبار

دومین جلسه شورای بانوان معاونت حقوقی ، امور مجلس و استانها

دومین جلسه شورای بانوان معاونت حقوقی ، امور مجلس و استانها
جلسه شورای بانوان معاونت حقوقی ، امور مجلس و استانها با حضور جناب آقای نوش آبادی معاون وزیر ، خانم شریعتی مشاور وزیر،خانم حیدری مدیر کل دفتر حقوقی و مالکیت معنوی و بانوان مجموعه آن معاونت روز بیست و یکم بهمن ماه مصادف با شهادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در سالن جلسات دفتر وزارتی برگزار شد.
در ابتدای جلسه آقای نوش آبادی ضمن سلام و درود به روان پاک شهدای اسلام و امام خمینی (ره) و تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها ، دهه فجر و سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک و تهنیت گفت .

وی با اشاره به اینکه بیست و یکم بهمن ماه با عنوان انقلاب اسلامی ، سبک زندگی اسلامی و منزلت و تحکیم بنیان خانواده نامگذاری شده است به میزان حضور و مشارکت بانوان در عرصه های مدیریتی تاکید نمود.

وی اعلام نمود هم اکنون بسیاری از مدیران سطوح میانی در مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری خانمها هستند اما این میزان با واقعیتها و نیازها متناسب نیست.

وی اظهار نمود یکی از عوامل رشد و پیشرفت خانمها هماهنگی ، اتحاد و هم افزایی و همکاری با همدیگر است .

برخی از خانمها بسیار توانمند هستند اما مورد شناسائی واقع نشده اند بنده در این مدت کوتاه سعی کردم از توانمندی خانمها استفاده کنم این کار را تقریباً شروع کرده ام و مدیر کل دفتر حقوقی از نیروهای خانم دفتر حقوقی و همچنین مشاور معاونت نیز از بین بانوان معاونت متبوع انتخاب شد .

و وزیر محترم هم شخصیتی فرهیخته به نام خانم شریعتی را به عنوان مشاور امور بانوان انتخاب نمودند. گرچه پست مشاور بانوان در بسیاری از وزارتخانه ها حذف شده اما آقای جنتی نگاه ویژه ای به حوزه بانوان دارند.

بنابراین رویکرد ما رعایت اصل برابری انسانها و استفاده از توانمندیهای بانوان در عرصه های مختلف مدیریتی است.

ایشان به بانوان محترم حاضر در جلسه توصیه نمودند تلاش کنید خودتان را بیشتر در سطوح مدیریتی مطرح نمائید.

در اسلام تفاوتی میان زن و مرد وجود ندارد . مناسبتی که امروز داریم بیانگر توجه به منزلت زن در اسلام است .

و در آخر از ویژگی ها و مقامات حضرت معصومه (س) نیز سخنانی ایراد نمودند.

سپس خانم شریعتی با تبریک به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها از جناب آقای نوش آبادی به خاطر نگرش قابل توجهی که به حوزه بانوان در وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی دارند تشکر و قدردانی نمود و اعلام کرد ایران بر محور فقاهت می چرخد و آن به دلیل وجود شهر قم و حضرت معصومه (س) و مشهد به خاطر وجود امام رضا (ع) و شیراز و وجود حضرت شاهچراغ (ع) می باشد.

خانم شریعتی در ادامه به دو نکته اشاره داشتند: اول اینکه سرمایه معنوی ما وجود انسانهای کامل و برگزیده ای است که در این مرز و بوم هستند. و دوم اینکه همانگونه که مقام معظم رهبری اشاره داشتند پشتوانه اقتصاد و سیاست، فرهنگ است یعنی فرهنگ زیر بنای همه امور است . ایشان از جناب آقای نوش آبادی خواستند نقش محوری خانمها را در وزارتخانه تقویت کنند.

وی با ابراز اینکه مسئولین باید از خانمهای همکار ( به علت ایفای دونقش کلیدی در اجتماع و خانواده ) حمایت کنند،  اعلام نمودند هیچ وقت مرخصی برای خانمها مقدور نیست اما چیزی که به خانمها آرامش می دهد این است که آنها که در صدر امور هستند از نظر روحی و معنوی این مسئله را احساس کنند و همچنین تسهیلاتی در رابطه با بانوان فراهم نمایند.

در ادامه آقای نوش آبادی از سرکار خانم شریعتی برای تقویت نقش و حضور بانوان و هماهنگی با ستاد بانوان معاونت متبوع دعوت به همکاری نمود.

خانم شریعتی با توجه به نقش کلیدی و حساس معاونت حقوقی ، امور مجلس و استانها به دلیل اینکه با استانهای کشور و جمعیت کثیری از بانوان سراسر کشور  و همچنین طرحها و لوایحی که ممکن است با حوزه بانوان مرتبط باشد و در مجلس شورای اسلامی مطرح می شود اشاره نمود و اعلام کرد جمعیت بانوان وزارتخانه قابل توجه است و برای پیشبرد اهداف فرهنگی و برای احقاق حق خانمها ، باید آنها با هم متحد و پشتیبان هم  باشند.

ایشان گفتند ما دو نوع هدف داریم : یک هدف کاری که باید با پشتکار و به بهترین نحو انجام وظیفه کنیم و یک انتظار عام تری داریم و آن خانواده است که این عامل می تواند روی کارمان تاثیر مثبت و یا منفی بگذارد. برای پیشبرد اهداف کاری به مسئولیت نیاز داریم و از نظر همه همکاران خانم باید استفاده شود.

ان شاءالله در معیت خانمها بتوانیم سفری به قم ، مشهد مقدس و...  داشته باشیم .

سپس خانم حیدری مدیر کل دفتر حقوقی و مالکیت معنوی ضمن خوش آمد گویی به خانم شریعتی و بانوان محترم و تبریک به مناسبت دهه فجر و تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه معصومه (س) بر اتحاد و همکاری خانمها برای رشد و اعتلای بیشتر تاکید نمود
۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید