اخبار

نوش آبادی : دولت خود را ملزم به همکاری و تعامل با مجلس می داند

نوش آبادی : دولت خود را ملزم به همکاری و تعامل با مجلس می داند
حسین نوش آبادی ،معاون پارلمانی وزارت فرهنگ در انتقادهایی به فیلم‌های اکران شده دهه فجر گفت: یکسری پیش‌داروری‌هایی در مورد محتوای برخی فیلم‌ها داشتند که پس از اینکه فیلم‌ها را دیدند، دیدگاهشان تعدیل شد و یا ‌با بررسی‌هایی که انجام شد، بخش‌هایی از فیلم‌ها اصلاح شد.
 

وی در مورد واکنش نمایندگان و اظهارات تند برخی از آنان در مورد جشنواره فیلم فجر افزود: این فیلم‌ها در جشنواره اکران شده، نه اکران عمومی. آنها سیر خود را طی می‌کنند و در فواصل زمانی در سینما‌های کشور اکران می‌شوند. مراسم پایانی جشنواره نیز نشان داد که نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیته داوری، نگاهی است در راستای دیدگاههای مردم و تأمین خواست آنان؛ فیلم‌هایی با محتوای مذهبی و دفاع مقدس و مفاهیم ارزشی و ملی. به هر حال مجلس قوه ناظر است و بنا بر‌ وظیفه ذاتی‌مان باید نظارت مجلس را بپذیریم.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ افزود: نظارت به معنای مداخله نیست، ولی مجلس باید بر کار دولت نظارت کند. مجلس باید کار خود را انجام دهد و به دیدگاه‌های نمایندگان اهمیت داده شود. اگر اظهارات متناسب با قانون باشد، آن را پیگیری کند و‌ آنجا که اظهارات فردی و سلایق شخصی نمایندگان است، الزامی برای پذیرش آن نیست. ما نظارت کلی مجلس و کمیسیون‌های مربوطه را می‌پذیریم و بنا بر ‌قانون عمل خواهیم کرد. همکاری و تعامل اصل است.
وی گفت: به هرگونه تذکر و سؤال و تحقیق و تفحص و استیضاح، باید به عنوان ابزاری برای نظارت نگریسته شود، نه ابزاری برای اعمال سلایق شخصی و سیاسی و اگر از این ابزار‌ها بخواهد به عنوان ابزار فشار استفاده شود، نه مجلس آن را می‌پذیرد و نه دولت.
نوش آبادی افزود: ما از هر گونه اظهار‌نظر ، انتقاد، پیشنهاد و نقد منصفانه و مصلحانه و مشفقانه استقبال می‌کنیم ، دولت خود را ملزم به همکاری و تعامل با مجلس می داند و البته این رابطه دو‌جانبه است.
وی در پایان تأکید کرد: دولت در چهارچوب وظایف و اختیارات خود، کار‌هایش را انجام می‌دهد. کسی نیز نباید در حوزه اجرا دخالت کند؛ اما حق نظارتی را باید برای همه دستگاه‌های نظارتی قائل باشیم
.

۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید