اخبار

حسین نوش آبادی: عدم تعرض به مبانی دین و حقوق عمومی، حد آزادی هنر و مطبوعات است

حسین نوش آبادی: عدم تعرض به مبانی دین و حقوق عمومی، حد آزادی هنر و مطبوعات است
معاون امور حقوقی، مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: عدم تعرض به مبانی دینی و اسلامی و توجه جدی به حقوق عمومی، دو شرط اساسی در راستای تعیین حدود اصل آزادی هنر و مطبوعات در جامعه است.
ˈحسین نوش آبادیˈ روز پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، افزود: چنانچه هنرمندان، اصحاب قلم و فرهنگ این دو شرط را رعایت کنند، می توان شاهد برقراری اصل آزادی در حوزه فعالیت های مطبوعات و نشر کتاب باشیم.

وی اظهار کرد: نباید استقلال کشور به بهانه آزادی و آزادی به بهانه استقلال کشور مخدوش شود، چرا که هر دو این مقوله بسیار مهم و ضروری هستند.

نوش آبادی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصمم است آزادی در حوزه فرهنگ را در چارچوب های قانونی و دینی گسترش دهد و به همین دلیل توجه ویژه ای به فضای باز فرهنگی در کشور دارد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کشوری که شعار آن استقلال فرهنگی است نباید در روند تکامل سازی فرهنگ دچار وقفه شود و دولتی که شعار اعتدال و توجه به تمامی اندیشه ها و افکار را داده نیز باید از تمامی ظرفیت ها برای اعتلای فرهنگ در جامعه استفاده کند.

نوش آبادی افزود: باید به دور از هرگونه خط کشی سیاسی و جناحی به پیشرفت کشور بیندیشیم چرا که ایران اسلامی فرهنگ و هویت مستقل دارد و به برکت نظام جمهوری اسلامی، مسیر اعتدال و فرهنگ همچنان تداوم خواهد یافت.

وی با بیان این که فرهنگ اصیل ایرانی با جابجایی مدیران تغییر نمی کند، افزود: ایران اسلامی، سرشار از ظرفیت ها و توانمندی است که این ظرفیت ها باید برای تحقق رشد و اعتلای فرهنگی کشور در حوزه های مختلف شناسایی و شکوفا شوند.

معاون امور حقوقی، مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ظرفیت های بالای فرهنگی استان لرستان، تصریح کرد: لرستان مهد تربیت و پرورش انسان های بزرگی از جمله آیت الله بروجردی، آیت الله کمالوند و آیت الله آدینه وند است که نه تنها با مردم این استان بلکه به ایران و جهان اسلام عظمت و هویت بخشیده اند.

در ادامه این مراسم با تقدیر از زحمات حجت الاسلام ˈعلی اسماعیلیانˈ مدیر کل سابق ، حجت الاسلام ˈحمیدرضا حنانˈ به عنوان مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان معرفی و منصوب شد.
۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید