اخبار

حسین نوش آبادی: ترویج فرهنگ قرآن و عترت یکی از مهم ترین وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

حسین نوش آبادی: ترویج فرهنگ قرآن و عترت یکی از مهم ترین وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است
معاون وزیر ارشاد گفت: موسیقی لری در دنیا شناخته شده است و طرفداران زیادی دارد که گسترش این نع موسیقی می تواند لرستان را به پایلوت فرهنگی کشور تبدیل کند.
حسین نوش آبادی امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ارشاد اسلامی لرستان در خرم آباد اظهار کرد: ما امروز در یک مجمع فرهنگی جمع شده‌ایم که اجتماعی از اصحاب فرهنگ و هنر در آن انجام شده است.

وی افزود: عنصر فرهنگ بالاترین موضوعی است که در هر جامعه‌ای دارای اهمیت است و ما یک فرهنگ مستقل و یک هویت مستقل به نام فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی را داریم که این فرهنگ و تمدن در هیچ دورانی ایستایی نداشته است و نباید در نظام اسلامی دچار وقفه شویمو این مسیر باید تداوم داشته باشد زیرا کشوری که شعارش استقلال فرهنگی است نباید دچار وقفه شود.

نوش آبادی تصریح کرد: دولتی که شعار اعتدال و شعار توجه به همه اندیشه‌ها و افکار را سر می‌دهد باید از همه ظرفیت ها برای رسیدن به اعتلای فرهنگی استفاده کند و هدف ما پرهیز از خط کشی های جناحی و سیاسی است و به حوزه فرهنگ و هنر می اندیشیم.

معاون وزیر ارشاد بیان کرد: دولتی که تاکنون یک سال از عمر کاری آن سپری شده و تاکنون تا حد امکان به شعارهای خود عمل کرده است و در حوزه سیاست خارجی کاهش تنش ها و گسترش روابط را به همراه داشته است و اکنون در صدد شکستن سد تحریم ها و شکستن دیوار آهنین تحریم ها است.

وی اظهار کرد: استفاده از توان اقتصادی دولت برای مهار تورم و کارآفرینی و همچنین توسعه از جمله اهداف اصلی این دولت است.

معاون وزیر ارشاد بیان کرد: ما در لرستان توانمندی‌ها و استعدادهای زیادی را می بینیم که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیردو با توجه به اینکه لرستان سیزدهمین استان از نظر وسعت و جمعیت است و از نظر منابع آبی سومین استان کشور به شمار می رود لذا باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

وی گفت: هر جا آب باشد آبادانی را به دنبال دارد و لذا باید در لرستان که سرشار از منابع آبی است آبادانی را شاهد باشیم و این در حالی است که در لرستان چنین نیست و این امر توجه بیشتر مسئولان را می طلبد که باید در زمینه های مختلف مورد توجه قرار بگیرد.

نوش آبادی تصریح کرد: لرستان در زمینه های مختلفی در سرنوشت کشور نقش بسیار زیادی داشته است و با تقدیم بیش از 6 هزار شهید، 15 هزار جانباز و 900 آزاده از جمله استان‌های مؤثر در دوران دفاع مقدس بوده و همچنین شهید اهل قلم محمود صارمی از این استان برخاسته است.

معاون وزیر ارشاد اظهار کرد: وجود چهره‌های خاص و علمای علمی و دینی بسیار زیادی در لرستان به  مردم لرستان، ملت ایران و همچنین به جهان اسلام هویت و اعتبار بخشیده است.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های گردشگری و تفرج گاه های بکر در لرستان می تواند سبب توسعه لرستان را فراهم آورد هچنین این استان بیش از یکصد سال است که در عرصه قلم و روزنامه نگاری صاحب سبک و قلم است.

نوش آبادی بیان کرد: غنای موسیقی حماسی و اصیل لری آوازه جهانی دارد و بسیاری از مردم در سراسر دنیا علاقه مند به شنیدن موسیقی لری هستند.

معاون وزیر ارشاد گفت: استفاده از ظرفیت های بسیار بالا در لرستان مانند موسیقی می تواند این استان را به پایلوت فرهنگی کشور تبدیل کند که باید به این موضوع توجه ویژه ای شود اگرچه در دولت های گذشته در این زمینه تلاش هایی شده است اما این تلاش ها کافی نبوده و باید تداوم داشته باشد.

وی عنوان کرد: هنر جزئی از فرهنگ است و همچنین ترویج فرهنگ قرآن و عترت یکی از مهم ترین وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است اما ما باید برای فرهنگ ناب اسلامی و اعتلای تمدن فرهنگ ایرانی اسلامی تلاش کنیم.

۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۳:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید