اخبار

حسین نوش آبادی: امکان حضور کلیه رسانه ها فارغ از هرگونه خطوط سیاسی در نمایشگاه مطبوعات سال جاری

حسین نوش آبادی: امکان حضور کلیه رسانه ها فارغ از هرگونه خطوط سیاسی در نمایشگاه مطبوعات سال جاری
معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برگزاری نمایشگاه مطبوعات سال جاری با تدوین لایحه نظام صنفی همزمان شده و امکان ارائه نظرات از سوی صاحبنظران و دست اندرکاران مطبوعات وجود دارد.

حسین نوش آبادی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مطبوعات در آبان ماه سال جاری، گفت: نمایشگاه مطبوعات امسال در تهران به صورت متمرکز برگزار می شود که منافاتی با برگزاری این نمایشگاه در استان ها نداشته و آنها می توانند برای حوزه مطبوعات ضمن داشتن آمادگی و با هماهنگی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اقدام به برگزاری نمایشگاه کنند.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امسال با توجه به ایجاد فضای جدید، مردم و دست اندکاران مطبوعات رغبت و اقبال بیشتری نسبت به نمایشگاه مطبوعات دارند، یادآور شد: پیش بینی می شود در سال جاری نسبت به سال گذشته از لحاظ کمی و کیفی نمایشگاه بهتری برگزار شده و استقبال بهتری نیز از سوی مردم و رسانه ها صورت گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه یکی از شاخص های رشد فرهنگی در هر جامعه ای میزان تیراژ مطبوعات و روزنامه ها وهمچنین میزان مطالعه و استقبال آنها از جراید و نشریات بوده و نظرسنجی ها حاکی از افزایش گرایش مردم به مطبوعات نسبت به گذشته است.

نوش آبادی در ادامه تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه مطبوعات سال جاری با تدوین لایحه نظام صنفی مطبوعات که پیش نویس آن هم اکنون در سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایش در آمده است، همزمان شده از این رو این نمایشگاه فرصتی برای صاحبنظران و دست اندارکان مطبوعات خواهد بود تا نظرات خود را در این زمینه ارائه دهند.

وی با تأکید بر اینکه نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه خطی و حزبی نیست، گفت: قطعا این نمایشگاه فارغ از نگاه ها و تعصبات خواهد بود و تمام نشریاتی که در حال حاضر منتظر می شوند این امکان را دارند که در نمایشگاه حضور پیدا کنند و قطعا ما این مسأله را می دانیم که بخشی از مطبوعات ما مربوط به ارگان های حزبی و سیاسی و جریانات کشور است اما حضور تمامی آنها ضروری است.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان درباره هزینه اختصاص غرفه به رسانه های مختلف خاطرنشان کرد: از قبل واگذاری غرفه ها نصیب معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نخواهد شد و اگر مبلغی هم دریافت می شود جهت نگهداری نمایشگاه است و حتی با اینکه میلیاردها تومان برای برگزاری نمایشگاه هزینه می شود، تخفیف مناسبی برای رسانه ها در نظر گرفته شده است تا شرایط برای حضور آنها هموار شود.

۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۴:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید