اخبار

نوش آبادی: اصفهان می تواند مرکز آموزش تئاتر کشور باشد

نوش آبادی: اصفهان می تواند مرکز آموزش تئاتر کشور باشد
معاون حقوقی، امورمجلس و استان های وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با اشاره به هنرخیز بودن اصفهان گفت: این استان می تواند مرکز آموزش و تولید تئاتر کشور باشد.
'حسین نوش آبادی' شامگاه پنجشنبه در آیین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره تئاتر اصفهان افزود: این استان در همه بخش های هنری و فرهنگی فعال عمل کرده و در این زمینه از قابلیتها و ظرفیتهای وسیعی برخوردار است.

وی با بیان اینکه باید هنر را به سمت دانشگاها حرکت داد گفت: فقط سه درصد دانشجویان اصفهان در رشته های هنری هستند و اینگونه نباید باشد.

نوش آبادی افزود: اصفهان نقشی مهم، موثر و بی نظیر در عرصه فرهنگ و هنر کشور دارد به عنوان پایتخت تئاتر ایران شناخته می شود.

وی به پیشینه تاریخی و صدها ساله هنر تئاتر در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: این سابقه به گذشته هایی برمی گردد که هنرهایی آیینی و تعزیه در اصفهان اجرا می شد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه تئاتر در اصفهان خود را به خوبی نشان داده گفت: این هنر با قدرت در عرصه بین المللی نیز حضور دارد.

وی با اشاره به نقش دیپلماسی هنر تئاتر افزود: دیپلماسی هنر تئاتر نیز مانند مانند سایر هنرها در عرصه جهانی می تواند موثر باشد و فعالیت کند.

نوش آبادی با تشریح جایگاه هنر در اقتصاد، فرهنگ و رفع نیازهای بشری گفت: باید هنر را به سمت ثروت سوق داد و هنر های نمایشی را تقویت کرد.

بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان اصفهان شامگاه پنجشنبه با حضور مقامات استانی و کشوری با معرفی برترین ها پایان یافت.*هنرمندانی جاودانند که آثارشان با باورهایشان همراه باشد

معاون حقوقی، مجلس و امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درنخستین هم اندیشی هنرمندان پیشکسوت اصفهان و گرامیداشت مقام استاد محمود فرشچیان نیز گفت: هنر در گرو باور و عقاید است و هنرمندانی ماندگارو جاودانند که عقاید و آثارشان با ارزشهای فرهنگی باورهایشان همراه باشد.

نوش آبادی افزود: استاد فرشچیان صاحب مکتب هنری است و منزلت این استاد بزرگ هنوز به قدر کافی شناخته نشده است.

وی آبادی با اشاره به غربت ارزش ها و معنویت در جهان حاضر افزود: استاد فرشچیان با خلق آثار گرانسنگ، مردم را با عمق ارزش ها آشنا کرد.

نوش آبادی با تاکید براینکه اصفهان شهر تمدن ساز و هنرپروراست افزود: مبدا و منشا هنرهای تجسمی ایران اصفهان و هنرمندان این استان هستند و هنر این خطه بسترساز دیپلماسی فرهنگی در عرصه بین الملل است.

معاون حقوقی، امورمجلس و استان های وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد که دبیرخانه هنرهای تجسمی ایران در اصفهان استقرار پیدا کند تا این استان به عنوان مرکز ترویج هنرهای تجسمی عمل کند.
۲۹ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید