اخبار

حسین نوش آبادی معاون وزیر ارشاد در اصفهان: دبیرخانه هنرهای تجسمی کشور در اصفهان پایه‌ریزی شود

حسین نوش آبادی معاون وزیر ارشاد در اصفهان: دبیرخانه هنرهای تجسمی کشور در اصفهان پایه‌ریزی شود
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اصفهان شهر تمدن‌ساز و پایه گذار فرهنگ و تمدنی بوده و من معتقدم که دبیرخانه هنرهای تجسمی باید در اصفهان پایه‌ریزی شود.
نخستین هم‌اندیشی هنرمندان پیشکسوت اصفهان در خانه هنرمندان با حضور معاون وزیر ارشاد، استاندار اصفهان، استاد فرشچیان و هنرمندان پیشکسوت اصفهانی برگزار شد.

معاون حقوقی، امورمجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: اصولا هنرمندانی که رفتار و افکار و اعتقاداتشان را بیان می کنند، ماندگارهستند.

حسین نوش‌آبادی افزود: اساتید و هنرمندان بسیاری در کنار ما هستند که  قدر و منزلتشان را نشناخته ایم  که در این باره باید تلاش جدی شود.

وی بیان کرد: کسی که اثری از خود برای جامعه اش به جای بگذارد، یک آدم بزرگ است و استاد فرشچیان هم توانست با اصالت و باورهای دینی که به نمایش می گذارد، نشان دهنده آن باشد که چه انسان بزرگی است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شهر اصفهان گفت: اصفهان شهر تمدن ساز و پایه گذار فرهنگ و تمدنی بوده و من معتقدم که دبیرخانه هنرهای تجسمی باید در اصفهان پایه‌ریزی شود.

وی خاطرنشان کرد: علت اینکه اصفهان در عرصه جهانی خود را خوب نشان داده، فرهنگی بودن آن بوده و نکته بعدی این که دنیا هنرش را شناخته و به آن اهمیت می دهد به خاطر این است که  اصفهان پایتخت فرهنگ و هنر ایران است.

استاندار اصفهان نیز در این مراسم گفت: حکما می گویند زیبایی عقل علم است و زیبایی روح هنر بوده و بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری، اگر قرار است چیزی ماندگار شود، باید با زبان هنر بیان شود.

وی افزود: گردشگران خارجی که  از اصفهان بازدید می کنند، می گویند اصفهان نصف جهان نیست و همه جهان است و از بزرگ وزیبایی اصفهان زیبایی اصفهان حرف می‌زنند اما من معتقد هستم که اصفهان نصف جهان وبده اما به دلیل اینکه هنرمندان بزرگی دارد نصف جهان خوانده می شود.

در این مراسم، استاد فرشچیان از اینکه شاگرد استاد امامی بوده صحبت کرد و از خاطرات خود بیان کرد و گفت: من کاری برای اصفهان نکرده‌ام و اگر بوده، وظیفه ام به شمار می‌رفته است؛ من یک نقاش گوشه‌گیر ناچیز هستم که سعی می‌کنم خدمتگزار کشورم باشم.

در این هم اندیشی چن تن از اساتید موسیقی با نی و آواز
۲۹ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید