اخبار

معاون حقوقی وزارت ارشاد: سبک مدیریت مشارکتی جایگزینی مناسب برای سیستم های کهنه بوروکراتیک اداری است

معاون حقوقی وزارت ارشاد: سبک مدیریت مشارکتی جایگزینی مناسب برای سیستم های کهنه  بوروکراتیک اداری است
سید هادی حسینی در شورای مدیران معاونت حقوقی، امور مجلس و استانها گفت: سبک مدیریت مشارکتی به عنوان روشی پیشرو و موثر در میان سایر سبک های مدیریتی، جایگزینی مناسب برای سیستم های کهنه بوروکراتیک اداری است.
 

معاون حقوقی، امور مجلس و استانها، با تاکید بر انجام روشمند امور از سوی مجموعه نیروی انسانی در این معاونت، افزود: کارکنان باید تشویق شوند نقش موثر و پررنگ تری در تصمیم گیریها داشته باشند و در مسیر بهبود امور، پیشنهادات و ایده های خود را در پای میز مذاکره مطرح کنند.

نماینده پیشین قائم شهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی، تقویت ارتباطات دوطرفه بین کارکنان  و مدیران را در جهت اتخاذ تصمیمات سازمان یافته تر و بهبود اوضاع فرهنگ در عرصه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به تبع آن ایجاد سازوکارهای مناسب برای تغییر چهره فرهنگ در سطح ملی و زدودن سستی و روزمرگی از آن موثر دانست .

عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق در دوره نهم مجلس شورای اسلامی، گام نخست موضوع را اقتصاد فرهنگ عنوان کرد و افزود: اگر بخواهیم موضوعات اقتصادی را در فرهنگ حل نکنیم پروژه های بر زمین مانده جامعه هنرمندی، خبرنگاری و حل مشکلات گوناگون حوزه فرهنگ رخ نشان خواهد داد.

وی ادامه داد: مقوله فرهنگ و هنر هرچند ریشه در روح و جان انسان دارد لیکن بطور پایه ای سودآور و اقتصادی است ولی در کشور ما چهره اقتصادی آن به تصویر کشیده نشده است.

به گفته معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، چنین روندی سبب شده است که برخی که ممکن است هنرمند نباشند از آن سود ببرند و اهالی واقعی هنر از جنبه های اقتصادی و سودآور هنر بی بهره بمانند.

حسینی یکی از اهداف معاونت حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارتخانه متبوع را تعامل با مجلس شورای اسلامی و اهالی اقتصاد برای تقویت اقتصاد فرهنگ از جمله اقتصاد وقف، اقتصاد حوزه مجازی و اشتغال در حوزه های مختلف دانست.

 سید هادی حسینی، با تاکید بر آسیب شناسی مجموعه، تربیت نیروی انسانی وآموزش و انگیزش کارکنان را در جهت کمک به آنها برای تاثیرگذاری در بهبود امور و افزایش سرعت و دقت در روند کارها و مسائل مهم دانست.

 وی همچنین بر نقش برنامه‌ریزی شغلی در جهت حفظ کارکنان مستعد و کاهش روزمرگی، درماندگی، توقف و رکود، ناکارآمدی،  نارضایتی و تنش در کار که به حاد شدن مسائل فرهنگ می انجامد، تاکید کرد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استانها، چنین فرآیندی را فرصتی معتنم برای ابراز انتظارات و در نتیجه دگرگونی روند اداری و اثربخشی فعالیت ها دانست .

وی با تاکید بر ساماندهی امور کارکنان و بکارگیری افراد توانمند، متخصص، مجرب، متعهد، با انگیزه و با استعداد در رده های مدیریتی وزارتخانه بیان کرد: برای اثربخشی این سبک مدیریتی، تشکیل بانک اطلاعات جامع کارکنان و مقاومت در برابر سازوکارهای پیشنهادی سایر ارگانها، در جهت جلوداری و پیشرو بودن این وزارتخانه در عرصه های بایسته و هم پیوند ضروری است .

حسینی ضمن تاکید بر تشویق پرسنل ساعی و کوشا یادآور شد کسانی که نتوانند خود را با همکاران تلاشگر همراه کنند بطور قطعی از قافله همراهی جا خواهند ماند.

معاون حقوقی، امور مجلس و استانها، مدیران مجموعه را مسئول نظارت، پیگیری و هدایت امور دانست و از آنان خواست بطور جدی بر روند امور جاری نظارت و فرآیند تقسیم کار حوزه خود را بصورت هدفمند و عادلانه مدیریت کنند./1358

 

 

۲ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید