اخبار

سید هادی حسینی: عوامل قدرت ساز عرصه فرهنگی را شناسایی و تقویت کنیم

سید هادی حسینی: عوامل قدرت ساز عرصه فرهنگی را شناسایی و تقویت کنیم
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه در نخستین نشست خود با مجموعه کارکنان حوزه این معاونت گفت: نیروی انسانی چابک و کارشناس باید با شناسایی عوامل قدرت ساز و توانمندساز به رشد و تقویت عرصه فرهنگی کمک کند.

سید هادی حسینی با تاکید بر نقش هدایتگر تعهد و کارآمدی کارشناسان این حوزه در ارتقای فرهنگی و فرهنگ و هنر جامعه افزود: ما باید بهترین های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشیم و   از توان قدرت ساز قلم خود برای بهبود روند امور و تقویت پیوندهای این مجموعه با همه معاونت های وزارتخانه متبوع و افزون بر قوای سه گانه، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام در عرصه های تعریف شده، استفاده کنیم .   

وی همچنین توجه و حساسیت نسبت به بیت المال را از جمله نکات مهم دانست و با تاکید بر ضرورت ارایه گزارش کار از سوی تک تک افراد شاغل در مجموعه معاونت ادامه داد: خوب کار کردن با بیت المال نسبت مستقیمی دارد از اینرو فقط هر کسی کارشناس است و شاخص های تعریف شده تعهد، کارآمدی و روزآمدی را دارد با ما می ماند و در صورت برخورداری از چنین نقشی، پشتیبانی مجموعه رسالتی بر دوش ماست.

نماینده پیشین قائم شهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مسئولیت های گوناگون دوران کاری خود بیان کرد: کار در اولویت سایر برنامه های من است، چیزی را بر آن ترجیح نمی دهم و هر جا می روم ایکاشی برای خودم باقی نمی گذارم .

این استاد دانشگاه با این بیان که از امروز مسئولیت شرعی کارتان با خودتان است، افزود: فرهنگ مجموعه اندوخته های انسانی از بدو خلقت تا امروز و امانت در دست ماست و همینجا ساخته و مدیریت می شود و اگر در جامعه قرار است فرهنگ کار و حلال و حرام، احترام به مردم و حقوق انسانها رعایت شود، چینش و مدیریت آن با شماست.

 وی با تاکید بر تولید کار و باروری ظرفیت های خالی مجموعه در جهت نهادینه سازی فرهنگ صحیح در عرصه های گوناگون در کشور گفت: کارمندان خوبی هستیم و بلدیم از حقوق مادی خود دفاع کنیم اما کارشناسان خوبی نیستیم و بصورت بایسته جریان امور را مدیریت نمی کنیم.  

رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در ادامه سخنان خود حوزه پدافند غیرعامل را عرصه بسیار مهم و وسیعی دانست که ضمن تقویت ساختارهای اداری خود، باید در نخستین گام بایگانی اسناد و سوابق فرهنگی کشور و در دومین گام آموزش موضوع پدافند غیرعامل به مردم را در جهت برنامه ریزی برای مقابله با تخریب هدفمند یا غیرعمدی سازه های فرهنگی جامعه در سرلوحه فعالیت های خود قرار دهد.

در ادامه این نشست کارکنان حوزه معاونت حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به معرفی خود و مسئولیتی که بر عهده دارند، پرداختند و به سوالات معاون وزیر در خصوص روند کار و وظایف محوله توضیحاتی دادند./1358

 

 

۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید