اخبار

سید هادی حسینی،معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیش از 300 دستگاه و موسسه از بودجه های فرهنگی استفاده می کنند.

سید هادی حسینی،معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیش از 300 دستگاه و موسسه از بودجه های فرهنگی استفاده می کنند.
سیدهادی حسینی اظهار کرد: فرهنگ امری سودآور است و باید مسائل اقتصادی را در آن تقویت کرد. وی با بیان اینکه توجه به شرایط اقتصادی فرهنگ زمینه‌ساز ورود سرمایه‌گذار به این بخش می‌شود، تصریح کرد: بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنان کم است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه به دنبال دریافت بیشتر بودجه از بخش دولتی هستیم، خاطرنشان کرد: احتمال افزایش بودجه وزارت ارشاد وجود دارد اما این درصد بسیار کم است چرا که فصل درخواست بودجه گذشت.

حسینی با اشاره بر اینکه امیدواریم در سال آینده بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد افزایش یابد، گفت: با معرفی درست مشکلات حوزه فرهنگ به طور قطع این وضوع اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه بیش از 300 دستگاه و موسسه از بودجه فرهنگی استفاده می کنند، اظهار کرد: در حوزه موسیقی ، یک درصد تمام آن برای این وزارت خانه است، در حالی که 50 درصد این ها در اختیار صدا و سیما و مابقی در اختیار بخش های دیگر قرار می‌گیرد اما شاهد هستیم که بیشترین هجمه ها دراین زمینه به وزارت ارشاد باز می گردد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: با این شرایط و با وجود دریافت بسیار کم، تمامی دستگاه‌ها به دنبال دریافت سهم از وزارت ارشاد هستند و این نشان از ناشناخته بودن ارشاد  در میان مسئولان و جامعه دارد.

حسینی در ادامه با بیان اینکه موسیقی نیاز جامعه است و باید دو اصل شرع و اخلاق را در این زمینه در کشور رعایت کرد، گفت: حدود شرعی از سوی رهبری تعیین می‌شود وعلمای حوزه و اجتهادهای محلی مورد قبول نیست.

وی افزود: به دلیل آنکه حکومت جمهوری اسلامی است و ولی فقیه در راس آن قرار دارد، حدود شرعی این موضوع از سوی رهبری برای اجرا لازم است و موضوع مهم دیگر اینکه نباید از اخلاق اجتماعی اصیل ایرانی خارج شد.

۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۸:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید