اخبار

سید هادی حسینی: ترویج فرهنگ شهادت نظام جمهوری اسلامی را بیمه می کند

سید هادی حسینی: ترویج فرهنگ شهادت نظام جمهوری اسلامی را بیمه می کند
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حرکت در مسیر ترویج فرهنگ شهید و شهادت و انتقال آن به نسل جوان و نوجوان موجب دوام و قوام نظام جمهوری اسلامی می شود و آن را بیمه می کند.
سید هادی حسینی روز یکشنبه در نشست ستاد استانی جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی اظهار کرد: همه خود را مدیون و مسئول در مقابل خون شهیدان می دانیم و تا زمانی که این روحیه در بین مردم و مسئولان وجود داشته باشد، گزندی به این انقلاب نمی رسد و روز به روز شاهد قوام و پایداری هر چه بیشتر کشور خواهیم بود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی در منطقه عملیاتی شرهانی تاکید کرد: همراهی و همکاری مجموعه دستگاه ها با برگزار کنندگان این جشنواره نشان از همت و اراده این عزیزان برای حفظ فرهنگ ایثار و شهادت دارد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: سرزمین شرهانی که معطر به خون مطهر و یاد و نام شهدای گرانقدر دفاع مقدس است، لیاقت این را دارد که برنامه های فرهنگی و مناسبتی بیشتری در آنجا اجرا شود.

جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی شرهانی از 16 تا 18 اسفند با حضور 12 گروه نمایشی از استان های اصفهان، ایلام، کرمانشاه، آذربایجان غربی، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان در منطقه عملیاتی شرهانی در شهرستان دهلران در 220 کیلومتری جنوب ایلام برگزار می شود.

منطقه شرهانی در 65 کیلومتری دهلران یکی از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس است که عملیات های بزرگی همچون محرم، والفجر مقدماتی و والفجر یک در این نقطه توسط رزمندگان اسلام اجرا شد و رزمندگان زیادی در این منطقه به شهادت رسیده و به معراج رفتند.

استان ایلام 430 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و در دوران هشت سال دفاع مقدس از مناطق اصلی نبرد رزمندگان اسلام با متجاوزان بعثی بود و نزدیک به سه هزار شهید، 11 هزار جانباز و 331 آزاده نیز در این ایام تقدیم نظام اسلامی کرده است1358  /.

 

۹ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید