اخبار

سید هادی حسینی: وزارت ارشاد باید به دور از مناقشات سیاسی، محل تبادل اندیشه باشد

سید هادی حسینی: وزارت ارشاد باید به دور از مناقشات سیاسی، محل تبادل اندیشه باشد
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما قصد داریم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر سبیل ولایت و امام امت قدم برداریم و این وزارتخانه به دور از مناقشات سیاسی، محل تبادل اندیشه و فکر باشد.

سیدهادی حسینی روز شنبه چهاردهم اسفندماه در آیین تجلیل از حافظان قرآن کریم حوزه‌های علمیه مازندران که در سالن سلمان هراتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار شد، گفت: امسال در همه شهرها دهه فاطمیه(س) بسیار خوب برگزار شد و امید است مظلومیت حضرت زهرا(س) همچون امام حسین(ع) عالم‌گیر شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های قرآنی در استان مازندران پرچم دار است، افزود: وقتی با جوانان خوب مدال‌آور مواجه می‌شدم  این جمله را گفتم جوانان مازندران همچون خاک مازندران استعداد و ظرفیت رشد دارند.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: قرآن هدیه خداوند به بشر است و سفره‌ای که در آن کلام الهی است ناهنجاری اجتماعی در آن راه پیدا نمی‌کند.

وی با بیان اینکه، آنهایی که حافظ قرآن هستند باید روزانه سه جزء قرآن را بخوانند تا از کلام وحی ذهنشان خارج نشود، افزود: این توفیق الهی است که شما را به قرائت روزانه قرآن وامی‌دارد.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نهی‌ها و اوامر قرآن قوانینی است که هر کس از این معیارها تبعیت کند در زندگی خود به خوشبختی دست خواهد یافت.

وی افزود: بنده این دست را به سمت شما قرآنیان دراز می‌کنم و از شما مدد می‌طلبم  تا انقلاب اسلامی را به دست صاحب اصلی‌اش حجت‌بن‌الحسن امام زمان(عج) برسانیم.

این همایش در گروه سنی  30 -21  ساله  به همت معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران در میان حافظان کل، 20جزء و 10جزء برگزار شد.

همایش تجلیل از حافظان قرآن کریم با هدف گسترش فعالیت قرآنی، تبلیغ و ترویج فعالیت قرآنی، استفاده از ظرفیت حوزه های علمیه و تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درخصوص تربیت 10میلیون حافظ قرآن کریم برپا شد.

 

۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۴:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید