اخبار

در نشست تخصصی معاونت حقوقی، امور مجلس و استان ها مطرح شد؛ نظارت، هدایت و حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری استان ها / ضرورت آگاهی مدیران از مسایل حقوقی

در نشست تخصصی معاونت حقوقی، امور مجلس و استان ها مطرح شد؛ نظارت، هدایت و حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری استان ها / ضرورت آگاهی مدیران از مسایل حقوقی
نشست تخصصی معاونت حقوقی، امور مجلس و استان ها با حضور سید هادی حسینی معاون وزیر و مدیران کل این معاونت در دومین روز از کنگره مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل امور استان های معاونت حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: نظارت ، هدایت و حمایت از فعالیت های فرهنگی، هنری و دینی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله وظایف این اداره کل در معاونت حقوقی، امور مجلس و استان ها است.

 

وی افزود: ارزیابی عملکرد ادارات کل ارشاد استان ها از دیگر وظایف این اداره کل می باشد.

 

احمدی گفت: ادارات کل ارشاد استان ها لازم است در مسیر رفع معضلات و مشکلات با هدف اصلاح فرهنگ عمومی حرکت کنند.

 

در ادامه این نشست، لادن حیدری مدیرکل حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مدیران کل ارشاد استان ها ضرورت دارد از تمامی مسایل حقوقی آگاهی داشته باشند.

 

وی افزود: این اداره کل علاوه برانجام امور حقوقی فعالیت های حوزه مالکیت معنوی را نیز برعهده دارد.

 

حیدری ادامه داد: این اداره کل در دفتر حقوقی پاسخگوی مسایل حقوقی است .

 

وی با اشاره به روش های ابطال مجوز فعالیت های موسسات و انجمن های فرهنگی و هنری افزود: این اقدام باید از راهکارهای قانونی انجام شود و اگر در قانون راهکاری برای آن تعریف نشده باشد، باید از طریق دادگاه صورت گیرد.

 

در ادامه این نشست مدیرکل مجلس این معاونت نیز بر اهمیت حوزه مجلس معاونت حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد.

 

زینبی گفت:  همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضروری است.

 

کنگره مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدت دو روز در تالار وحدت در حال برگزاری است.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۴:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید