اخبار

معاون وزیر ارشاد: گسترش فرهنگ قرآنی اولویت نخست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

معاون وزیر ارشاد: گسترش فرهنگ قرآنی اولویت نخست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: گسترش فرهنگ قرآنی و ترویج هر چه بیشتر آن اولویت نخست این وزارتخانه است.

 سید هادی حسینی عصر شنبه در آیین اختتامیه نخستین جشنواره سراسری عکس آیات به میزبانی استان البرز افزود: تکلیفی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تمام معاونت ها محول کرده گسترش فرهنگ قرآنی و ایجاد کردن شرایطی در جامعه است که موانع برای کسانی که کار قرانی می کنند برداشته شود.
وی ادامه داد: پرچمداری قرآن سعادت جامعه اسلامی دست اندرکاران امور معنوی را به دنبال دارد.
حسینی گفت:اگر در جامعه ای قرآن حکمفرما شود هیچ دادگاهی تشکیل نخواهد شد چرا که قرآن قانون چگونه زیستن است.
وی تمرکززدایی را از اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد و افرود:حرف ما این است که لزومی ندارد حتما همه چیز در تهران باشد بلکه باید از همه ظرفیت و توان دیگر استان های کشور برای گسترش فرهنگ قرآنی بهره برد.
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد:افزایش اختیارات استان ها و فراهم کردن آنچه استان ها برای گسترش فرهنگ قرانی نیاز دارند در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است.
حسینی افزود:تقویت نهادهای عمومی غیردولتی که بدون تکیه بر دولت نگاه و تمرکزشان گسترش فرهنگ قرآنی باشد نیز از برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
وی اظهار داشت : در صورت تقویت نهادهای عمومی غیر دولتی در زمینه علوم قرآنی، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی نیزبه وظایف خود عمل خواهد شد.
 سید هادی حسینی گفت:انتظار ما از مسئولان استانی نیز این است که برای قرآن و فرهنگ قرآنی اهمیت ویژه ای قایل شوند
.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید