اخبار

معاون حقوقی وزارت ارشاد: دوری از فضای بی تفاوتی و تقویت حس مسئولیت در جهت اعتلای فرهنگ کار در وزارتخانه ضروری است

معاون حقوقی وزارت ارشاد: دوری از فضای بی تفاوتی و تقویت حس مسئولیت در جهت اعتلای فرهنگ کار در وزارتخانه ضروری است
سید هادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه هفدهم مهرماه در آیین تکریم و معارفه مدیران کل استان ها گفت: پرهیز از فضای بی تفاوتی و تقویت حس مسئولیت در جهت اعتلای فرهنگ کار در وزارتخانه ضرورتی انکارناپذیر است.

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استان ها، وی با تبیین اهمیت نقش دفتر امور استان ها در این پیوند افزود: این دفتر موتور محرکه ادارات کل استانی فرهنگ و ارشاد اسلامی در 32 استان کشور است و فعالیت و پویایی این دفاتر با نظارت، حمایت و ارتباط مستمر مقدور است و می توان از این مسیر ضمن ارتقای توان نیروی انسانی و تقویت شاخصه های استانی این وزارتخانه، از طریق فرهنگ هم تولید ثروت و به اقتصاد ملی کمک کرد.

حسینی با تاکید بر نقش هدایتگر تعهد و کارآمدی نیروی انسانی در این حوزه در ارتقای فرهنگی و فرهنگ و هنر جامعه افزود: ما باید بهترین های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشیم و از شیوه های پیگیری، نوع پاسخ ها و نوع برخورد ما، خودباوری و احساس عزت در مجموعه ادارات کل موج بزند و حاکم شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تاکید کرد: باید از توان قدرت ساز قلم خود برای بهبود روند امور و تقویت پیوندهای این مجموعه با همه معاونت های وزارتخانه متبوع در عرصه های تعریف شده استفاده و با شناسایی عوامل قدرت ساز و توانمندساز به رشد و تقویت عرصه فرهنگی کمک کنیم.

سیدهادی حسینی،  همچنین تعیین هدف، استراتژی، برنامه ریزی دقیق و برای اجرای برنامه ها برخورداری از نظام ارزشیابی درست و کارا را از انتظارات خود از این دفتر عنوان کرد.

وی با بیان نقش ارزشیابی دقیق در تربیت و انتصاب کارکنان در جایگاه واقعی و نیز آسیب شناسی و شناسایی نقاط قوت و ضعف، تقویت نقاط قوت و رفع معایب را در جهت نیل به پیشرفت و ترقی یادآور شد.

وی گفت: اولویت نخست وزارتخانه در انتصاب مدیران استانی و شهرستانی، استفاده از ظرفیت کارشناسان و مدیران واجد شرایط مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و مدیران کل جدید و پیشین دفتر امور استان ها هر دو واجد شرایط بوده اند.

 وی، ضمن تاکید بر پرهیز از روزمرگی، بر تعامل دوستانه و توام و با صفا و صمیمیت و انسجام در فضای کاری تاکید کرد و دفتر امور استان ها را به مثابه ملجاء و خانواده مدیران کل استانی دانست.

حسینی ضمن تکریم و اهدای تقدیرنامه به محمدمهدی احمدی مدیرکل پیشین دفتر هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حکم انتصاب علی غیاثی ندوشن مدیرکل جدید این دفتر را به وی اهدا کرد.

"محمد مهدی احمدی" که به تازگی به عنوان مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی منصوب شده است، ضمن تشکر از سید هادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خاطر حسن خلق، تدبیر و اقتدار لازم و حمایت های دوران همکاری و نیز تشکر از همکاران خود در این دفتر، غیاثی را فردی واجد شرایط دانست و به وی خیرمقدم گفت.

مدیرکل جدید دفتر هماهنگی امور استان ها نیز در این آیین گفت: در حوزه فعالیت استان ها به دلیل تنوع و گوناگونی فرهنگی، قومی و مذهبی پیچیدگی های خاصی وجود دارد و بایسته است متناسب با این شرایط در سطوح محلی، منطقه ای و استانی و همسطح با نیازها و آسیب های اجتماعی برنامه ریزی و اجرا کنیم .  

غیاثی نیز از حسن اعتماد مقام عالی وزارت و نیز معاون حقوقی این وزارتخانه تشکر و ضمن قدردانی از زحمات احمدی برای وی در سمت جدید آرزوی توفیق کرد.

در پایان این آیین برخی همکاران به ارائه نظرات خود در خصوص موضوع جلسه پرداختند و نسبت به تداوم سیاست های تعریف شده در این حوزه اظهار امیدواری کردند.

 

 

 

 

۱۷ مهر ۱۳۹۶ ۱۴:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید