اخبار

سیدهادی حسینی: حماسه پیاده روی اربعین حسینی تداوم رسالت زینب (س) است

سیدهادی حسینی: حماسه پیاده روی اربعین حسینی تداوم رسالت زینب (س) است
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه گفت: حماسه پیاده روی زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برای ادای احترام به ساحت مقدس آن حضرت در روز اربعین، کاری زینبی و تداوم رسالت این بانوی مکرم اسلام است.

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استان ها، سیدهادی حسینی که امروز از سفر پرفیض کربلا و پیاده روی زیارت مرقد مطهر سالار شهیدان (س) بازگشته است، با اشاره به فرمایش حضرت زینب (س) خطاب به یزید که فرمود: " به خدا که نمی‌توانی یاد و خاطره ما را محو و نابود کنی"، این حماسه را در زنده و پویا نگه داشتن یاد و خاطره خاندان پیامبر (ص) و آشنایی جهانیان با اسلام ناب موثر دانست.

حسینی با اشاره به جلوه های عاطفی  و فرهنگی این کار بزرگ، حضور نمایندگانی از مذاهب و ادیان مختلف از شیعه، سنی ، مسیحی، ارمنی ، زرتشتی و ... در این آیین را نشانه ای از عظمت و بزرگی راه امام حسین (ع) دانست .

وی که اربعین امسال نیز مثل سال های گذشته در میان خیل عظیم عشاق امام حسین (ع) در کربلا حضور داشت، این حماسه را  فرصتی برای نمایاندن چهره حقیقی و رئوف اسلام شیعی عنوان کرد و گفت: این بزرگترین اجتماع فرهنگی -مذهبی جهان است که نشان می دهد خون مظلومان تاریخ در قالب زمان خشک، کمرنگ یا پایمال نخواهد شد.

سیدهادی حسینی شهادت مردان خدا را به رودی جاری در تاریخ بشریت و خود آنان را به چراغ هدایت تشبیه کرد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سکوت رسانه های غربی در حماسه بزرگ اربعین افزود: ضرورت دارد با تقویت رسانه های داخلی، منطقه ای و جهان اسلام و بهره گیری از توان هنرمندان و اصحاب رسانه، واقعیات جهان اسلام را از راه پوشش همه جانبه خبری - تحلیلی رویدادهای خاصی مثل حماسه اربعین بیش از گذشته به جهانیان معرفی کنیم.

به گفته حسینی رسانه های فرامرزی جمهوری اسلامی ایران می توانند با استفاده از ظرفیت خود و با بهره گیری از روش های مختلف اطلاع رسانی و تحلیل و تفسیر، عظمت و بزرگی این حرکت زیبا و شگرف را به جهانیان بنمایانند .


 
 
 

۲۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید