اخبار

حسینی: بیشینه تعاملات فرهنگی با تقویت پیوند با نمایندگان مجلس میسر است

حسینی: بیشینه تعاملات فرهنگی با تقویت پیوند با نمایندگان مجلس میسر است
سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه نشست برخی از نمایندگان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این وزارتخانه گفت: با برقراری ارتباط با نمایندگان مجلس شورای اسلامی می توان تعاملات فرهنگی را به حداکثر رساند.

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وی با اشاره به فرمایشات حضرت امام (ره) که مجلس را در رأس امور می دانستند و نیز مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) که مجلس را افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی و آئینه تمام نمای اقتدار و عزت ملی بر می شمرند، افزود: این تعاملات حداکثری و سازنده می تواند به پیشبرد اهداف و تحقق برنامه ریزی های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمک کند.

حسینی با بیان اینکه در فضای گفت وگو و تعامل و در سایه افزایش ارتباطات مناسب می توان بسیاری از مشکلات را رفع کرد ، ادامه داد: باید از فرصت مناسبی که در زمان حاضر در زمینه اهمیت فرهنگ و امور فرهنگی در راستای ماموریت ها و اهداف این وزارتخانه در دولت و مجلس به وجود آمده به نحو شایسته بهره گرفت و با گفت وگو و برگزاری نشست های صمیمانه، موضوعات فرهنگی را تبیین و تنگناها را برطرف کرد.
وی اضافه کرد: به طور طبیعی نمایندگان مجلس انتظاراتی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارند که بخش مهمی از آن ها انتظارات مردم حوزه های انتخابیه نمایندگان است و باید به نحو مناسب و در فضای تعاملی برآورده شود.
به گفته حسینی، یک ماه قبل قانونی پیرامون خطوط فاخر قرآنی در مجلس به تصویب رسید که تنها قانون مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفت سال گذشته است.

سید هادی حسینی با اشاره به وضعیت بودجه کشور گفت: بخش قابل توجهی از بودجه کشور صرف هزینه های جاری و مابقی برای عمران و توسعه مصرف می شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به طرح پایش این وزارتخانه اظهار کرد: در طرح پایش بسیاری از مسائل دیده شده و فعالیت هایی که باید کنار گذاشته یا لازم است اضافه شود در آن بررسی می شود.

وی با تاکید بر اینکه زمانی می توانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم که بر مبنای اصل ۴۴ هرچه را از فعالیت و تجهیزات قابل واگذاری باشد واگذار نماییم، تصریح کرد: مجموعه فکری و فرهنگی باید تولید فکر داشته و درگیر مسائل فرهنگی باشد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه خصوصی سازی عملکرد خوبی داشته اما باید در این زمینه فعالیت بیشتری صورت پذیرد.

 

 

 

 

۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید