اخبار

سیدهادی حسینی: بودجه 97 توجه خوبی به حوزه فرهنگ دارد

سیدهادی حسینی: بودجه 97 توجه خوبی به حوزه فرهنگ دارد
سیدهادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه شب در حاشیه هفتمین دوره همایش شلاب در بابل گفت: در بودجه 97 توجه خوبی به حوزه فرهنگ شده و این یک اتفاق خوب در این حوزه محسوب می شود.

حسینی افزود: ساختار بودجه 97 متفاوت از تمام بودجه های بعد از انقلاب است و در سال آینده بودجه عملیاتی و برای فعالیت های مشخص بودجه در نظر گرفته شده است.
وی افزود: با توجه به اینکه تجربه اول دولت در این نوع بودجه نویسی بوده کار بسیار قشنگی است که دولت توانست از بودجه نویسی سنتی خارج و آن را عملياتی کند .
حسینی بیان داشت: جدول 17 بودجه کشور که همیشه گلایه هایی را از سوی اصحاب فرهنگ و هنر به خود داشته است در سال 97 ساماندهی شده که این یک اتفاق ارزشمندی است.
وی افزود: این ساماندهی به گونه ای بوده است که بخشی به زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد درآمده و بخشی دیگر به سازمان تبلیغات واگذار شده است.
وی اظهارداشت: ممکن است که چیزی از آنان کم نشده باشد ولی آنچیزی که مهم است ساماندهی و ارائه برنامه و کارنامه در این جدول می باشد.
حسینی اضافه کرد: خوشبختانه اعضای کمیسیون تلفیق مجلس هم از ترکیب بسیار خوبی برخوردار هستند و نشستی که در روز گذشته با این کمیسیون داشته ایم نگاه مثبتی به حوزه فرهنگ دارند.
وی گفت: برغم محدودیت های مالی دولت در سالجاری اعتبار خوبی به حوزه فرهنگ داده است که اگر همین مقدار هم تخصیص یابد برای اصحاب فرهنگ و هنر قابل قبول است.
معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه اظهارداشت: جهان، ایران را به عنوان یک کشور اقتصادی، صنعتی یا کشاورزی نمی شناسد بلکه به عنوان یک کشور فرهنگی می شناسد که امیدواریم با حمایت مردم و حمایت دولت و نبوغ فرهنگی و هنری هنرمندان این پرچم که در جهان به اهتزاز درآمده است همیشه برافراشته باشد و برای کشور ما یک افتخار محسوب می شود.
همایش شلاب(باران سخت) در سال 1383 از سوی رئیس اسبق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل به صورت دو سالانه تاسیس شد و دبیرخانه آن نیز در بابل دائر است و یک سال در برگزاری آن وقفه ایجاد شد.

 

۹ دی ۱۳۹۶ ۱۴:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید