به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

یه نمره عالی برای استاندار اصفهان؛ درسی برای حفظ حرمت خبرنگاران*

یه نمره عالی برای استاندار اصفهان؛ درسی برای حفظ حرمت خبرنگاران*
رفتار غیر اداری وغیر حرفه ای فرماندار گلپایگان با یک خبرنگار محلی ، محسن مهر علیزداه استاندار اصفهان را برآن داشت تا بدون فوت وقت و به منظور صیانت از جایگاه اصحاب رسانه در یک رفتار حساب شده حرفه ای فرماندار فوق را برکنارکند.

اکثر مسولین و مردم  از اصل ماجرا و ریشه این اتفاق بی خبر هستند و کسی به درستی نمی داند که مقصر این ماجرا چه کسی بوده.

 آیا فرماندار بوده یا خبرنگار؟ ویا حتی شخص سومی؟ مردم فقط از طریق چند دقیقه فیلم پخش شده در شبکه های اجتماعی در جریان موضوع قرار گرفتند و کسی از چند و چون موضوع اطلاع صحیحی ندارد.

جدا از همه این موضوعات باید به نفس عمل استاندار پرداخت که به درستی در حمایت از این قشر مظلوم (که امروزه در شرایط بسیار سخت در تلاش برای اطلاع رسانی صحیح به مردم می باشند) اقدامی جسورانه انجام داد.

 مسولین باید بدانند که عصر حاضر عصر ارتباطات است ودیگر نمیتوان اتفاقی را از چشم مردم پنهان نگه  داشت واصحاب رسانه به عنوان نمایندگان واقعی و دلسوز مردم حق دارند از هر مسول و مدیری بپرسند،عکس تهبه کنند و... تا مردم را در جریان امور قرار دهند.

حفظ و حراست از جایگاه اصحاب رسانه وظیفه همه مردم و مسولین است. اصحاب رسانه به عنوان یکی از ارکان اصلی توسعه نیاز به حمایت دارند و این حمایت با شعار امکان پذیر نیست. بلکه باید شکل عملی به خود بگیرد. عملی همانند برخورد استاندار اصفهان که در راستای صیانت از این رکن دمکراسی اگر هم حق به جانب فرماندارش بود اما با حرکتی هوشمندانه فرماندار مذکور را برکنار کرد تا در این مقطع حساس انقلاب 2 واحد مهم درسی به مسولین ارایه نماید؛

  1- همه مسولین بدانند که در صورت عدم رعایت حقوق این قشر مظلوم سخت کوش هیچ گونه مصونیت آهنین نخواهند داشت وهر زمان امکان دارد به سرنوشتی شبیه فرماندار مذکور دچار شوند

 2- مدیران ارشد کشور میتوانند از ابن حرکت انقلابی و حرفه ای استاندار اصفهان الگو گرفته وبه همه زیر دستان خود توصیه نمایند که به جای طفره رفتن و یا تقابل با این قشر دلسوز همکاری نمایند. این همکاری دوجانبه هم برای مدیران در اطلاع رسانی از عملکرد حوزه کاری خویش مفید می باشد و هم اینکه مردم این صاحبان اصلی نظام در جریان امور قرار خوهند گرفت.

  لنز دورببن و قلم خبرنگار حرمت دارد . کسی نباید حرمت شکنی کند

  اگر در صحنه حق و باطل نیستی، اگر شاهد عصر خودت و شهید حق بر باطل نیستی، هر جا که میخواهی باش.

چه به شراب نشسته و چه به نماز ایستاده. هر دو یکیست ! (دکتر علی شریعتی)

  ------------------------------------------------------------------------------------------

* علی خیلدار مشاور استانی معاون وزیر

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۵:۴۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500