اخبار

زهرا صیادی : "تلاش ماندگار" برآیند مجموعه فعالیتهای معاونت حقوقی در بازه زمانی چهارساله است

زهرا صیادی : "تلاش ماندگار" برآیند مجموعه فعالیتهای معاونت حقوقی در بازه زمانی چهارساله است
زهرا صیادی مشاور معاون وزیر و مدیر روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در خصوص تدوین و چاپ کتاب "تلاش ماندگار" گفت: این کتاب برآیندی از مجموعه فعالیتهای معاونت مزبور در بازه زمانی چهارساله است.

صیادی افزود: معاونت حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سه اداره کل امور مجلس، حقوقی و مالکیت معنوی و هماهنگی و پیگیری امور استانها تشکیل شده است که هر کدام در جهت وظایف ذاتی خود در مجموعه دستگاه فرهنگی کشور، منشاء اثر و تحولات ارزشمند و نوینی بوده اند که در این کتاب در زمان دولت یازدهم تدبیر و امید بصورت اجمالی از نظر خوانندگان گذشته است.

 نویسنده کتاب "تلاش ماندگار" در تبیین فعالیتهای دفتر امور مجلس گفت: بی شک یکی از راهکارهای موثر ارتقاء سطح تعامل مجلس شورای اسلامی و وزارتخانه متبوع، پاسخگویی سریع و پیگیری موثر و منتج به نتیجه مکاتبات و درخواست های نمایندگان و مراجعین معرفی شده از سوی آنان است.

مدیر روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانها، ادامه داد: از این رو دفتر امور مجلس با تقسیم کار سازمانی بر آن بوده تا با همکاری واحدهای ذیربط و حفظ مقررات و ضوابط، بیشینه پاسخگویی مثبت را در جهت مکاتبات نمایندگان داشته باشد؛ اعلام به موقع پاسخ ها و نتایج پیگیری ها نیز بخشی از فرایند تکاملی روابط دو طرف است که تا کنون موجب حسن تفاهم و تعامل گردیده است.

مشاور معاون وزیر بیان کرد: در یک نگاه کلی وظایف و ماموریت های دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی را نیز می توان در چهار حوزه کاربردی ذیل احصا نمود: حوزه دعاوی، حوزه اظهار نظرها و قراردادها ، مستندسازی اموال غیرمنقول، امور مالکیت معنوی (فکری) و ثبت آثار ادبی و هنری.  

وی افزود: با توجه به حکم مقرر در ماده (32) قانون آیین دادرسی مدنی نظر به اینکه امور حقوقی هر دستگاه در اختیار بالاترین مقام اجرایی آن است، وزیر محترم وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 92 طی نامه ای این امور را به معاون حقوقی، امور مجلس و استانها تفویض کرده است .

رییس پیشین دفتر ایرنا در منطقه قفقاز، با بیان برخی از فعالیت های دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی گفت: بر این مبنا گزارش اجمالی عملکرد این دفتر در بازه زمانی چهارساله حاکی از روند صعودی انجام وظایف محوله دارد که در این مجموعه بصورت آمار و نمودار و شرح مختصر و مفیدی از فعالیتها به آن پرداخته شده است.

زهرا صیادی در خصوص وظایف اداره کل هماهنگی امور استان ها نیز گفت: این دفتر دارای سه وظیفه اصلی حمایت، هدایت و نظارت بر واحدهای استانی است.

سردبیر پیشین تحلیل و تفسیر خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: برای انجام این وظایف لازم است که این اداره کل از  اقتدار علمی، قضاوتی و مالی برخوردار باشد که در دولت تدبیر و امید با حمایت مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این امر محقق شده و بر همین اساس برنامه ها و فعالیت های این اداره کل مبتنی بر  هم فکری و هم اندیشی است.

وی در مقام جمعبندی گفت: در مجموع سعی کردم در کتاب تلاش ماندگار، عملکرد مجموعه معاونت حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در بازه زمانی چهارساله بصورت غالبا کمی و در چارچوب آمار و نمودار به تصویر بکشم.

 

 

۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید