به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

کمیته همکاری‌های فرهنگی مشترک بین شهرداری کلانشهر تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی تشکیل می‌شود

کمیته همکاری‌های فرهنگی مشترک بین شهرداری کلانشهر تبریز و  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی تشکیل می‌شود
کمیته مشترک برای گسترش همکاری‌های فرهنگی فی‌مابین و پیگیری توافقات بین شهرداری کلانشهر تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی تشکیل می‌شود.

"محمد محمدپور" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، در نشست مشترک با "ایرج شهین‌باهر" شهردار کلانشهر تبریز، درخصوص برخی مسائل پیرامون استفاده‌ی اصحاب فرهنگ و هنر از فضاهای فرهنگی در اختیار شهرداری تبریز و همچنین ایجاد گذر فرهنگ و هنر به گفت و گو پرداخت.

وی با اشاره به اینکه گذر فرهنگ و هنر  طرحی تازه برای گسترش فضای کسب و کار در این حوزه است گفت: گذر فرهنگ و هنر با ارائه طرحی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری شهرداری‌های کشور با هدف احیای شهرسازی فرهنگ مدار طراحی شده است.

محمدپور، افزود:‌ خارج شدن از فضای بسته فرهنگی و هنری و رفتن به سمت اجتماعی شدن فرهنگ و هنر از اهداف مهم ایجاد گذر‌ فرهنگی است و همراهی شهرداری برای اجرای این طرح در تبریز مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، همچنین بر لزوم حمایت شهرداری از اصحاب فرهنگ و هنر و ایجاد زمینه برای استفاده‌ی آنان از فضاهای فرهنگی و هنری تحت مدیریت شهرداری تاکید کرد و گفت: فضاهای فرهنگی و هنری در اختیار شهرداری به خاطر گستردگی و تعدد در نقاط مختلف شهر می‌تواند در رفع کاستی‌ها و خلاء‌های موجود در این زمینه بازوی کمکی این اداره کل باشد.

وی همچنین بر توسعه‌ی فضاهای فیزیکی برای گسترش فعالیتهای فرهنگی و هنری با همکاری این دو نهاد تاکید کرد.

محمدپور، در این دیدار رونق فعالیت های فرهنگی و هنری را در گرو بررسی و رفع برخی موانع و مشکلات حوزه‌ی فرهنگ از سوی شهرداری تبریز عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه شهرداری و نقش آن افزود: این مجموعه نقش بسزا و موثری در بخش های مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی و ...  دارد و ارتباط و تعامل اداره کل و شهرداری در حوزه های مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی ابراز امیدواری کرد که تعاملات فرهنگی و هنری مناسب تری میان این اداره کل و شهرداری ایجاد شود و مبنای همکاری ها نیز بر اساس تفاهم نامه همکاری های مشترک باشد.

"ایرج شهین‌باهر" شهردار کلانشهر تبریز نیز در این دیدار بر آمادگی شهرداری تبریز برای گسترش همکاری‌های فی‌مابین شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد و تعمیق و گسترش فضاها و خدمات فرهنگی را از اهداف و برنامه‌های شهرداری تبریز عنوان کرد.

تاکید بر رفع مشکلات صنوف فرهنگی ازجمله کتابفروشی‌ها و آموزشگاه های آزاد هنری در سطح شهر تبریز از دیگر مواردی بود که شهردار تبریز به آن اشاره کرد.

شهین‌باهر، از فراهم کردن زمینه‌های لازم برای استفاده اصحاب فرهنگ و هنر از فضاهای فرهنگی در اختیار شهرداری تبریز خبر داد و گفت: شهرداری تبریز از گسترش فضاهای کتابخانه‌ای و همچنین ایجاد سالن‌های نمایش در سطح شهر و فضاهای سبز حمایت می‌کند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۵۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500