به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان:استقبال از نمایشگاه کتاب بی سابقه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان:استقبال از نمایشگاه کتاب بی سابقه است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت:استقبال از شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان به میزبانی شهرستان شاهرود قابل توجه بوده و طبق ارزیابی های انجام شده استقبال مردم از نمایشگاه کم سابقه و حتی بی سابقه بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود، حجت الاسلام علی اصغر فضیلت ظهر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران در حاشیه بازدید از شانزدهمین نمایشکاه بزرگ کتاب استان سمنان ضمن تقدیر از  عوامل اجرایی نمایشگاه گفت: استقبال از نمایشگاه قابل توجه بوده و طبق ارزیابی های انجام شده  استقبال مردم از نمایشگاه کم سابقه و حتی بی سابقه بوده است.

وی با اشاره به اینکه میزان فروش و استقبال از نمایشگاه کتاب در هر شهر با نمایشگاه های قبلی همان شهر مقایسه می شود، افزود: نمایشگاه کتاب امسال با نمایشگاه های گذشته در شاهرود تفاوت هایی دارد که باعث این استقبال بی نظیر شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تصریح کرد: تنوع در عناوین و موضوعات کتاب ها از دلایل این استقبال گسترده است که بازدیدکنندگان احساس می کنند تا حدود زیادی نیازهایشان رفع شده است.

حجت الاسلام فضیلت با اشاره به تنوع برنامه های جنبی نمایشگاه کتاب گفت: سعی شده است که با تنوع در برنامه های جنبی نمایشگاه کتاب و با اهمیت دادن به آن فضای نمایشگاه را به تفرجگاه فرهنگی برای بازدیدکنندگان تبدیل کنیم و این بر جذابیت نمایشگاه افزوده است.

وی با اشاره به اینکه با استقبال گسترده مردم ممکن است در روز آخر نمایشگاه با کمبود بن خرید کتاب مواجه شویم تاکید کرد: هدف از ایجاد نمایشگاه آشنایی با تازه های نشر است که منظور آشنایی با تمام عناوینی است که ممکن است برای هرفرد جدابیت داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ابراز داشت: از اهداف دیگر برگزاری نمایشگاه ایجاد انس و الفت با کتاب به ویژه در قشر کودک و نوجوان  است به همین دلیل به برنامه های جنبی به عنوان برنامه اصلی نگاه کرده ایم چون باعث می شود خاطره دل انگیزی از موضوع کتاب و نمایشگاه در ذهن کودک بماند و این انس نسل نو را با کتاب رقم می زند.

حجت الاسلام فضیلت در خصوص تمدید نمایشگاه کتاب ابراز داشت: با توجه به برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب بعدی در شهر بیرجند، برخی از انتشاراتی ها امکان ماندن ندارند پس بنا بر تصمیم موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران،این نمایشگاه تمدید نخواهد شد.

روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان شاهرود
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500