به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

صالحی در نشست شورای اداری شهرستان ایرانشهر: باید سهم فرهنگ را در سبد خانوار افزایش داد | سیستان و بلوچستان تاریخچه هویتی ایران زمین است

صالحی در نشست شورای اداری شهرستان ایرانشهر: باید سهم فرهنگ را در سبد خانوار افزایش داد | سیستان و بلوچستان تاریخچه هویتی ایران زمین است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا سهم فرهنگ در سبد خانوار افزایش یابد، گفت: با وجودی که بودجه فرهنگی کم است اما فضای حوزه های فرهنگی استان‌ها را افزایش می دهیم. در بودجه فرهنگ و ارشاد اسلامی برای همه معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه بودجه استانی تنظیم شده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی امروز در ادامه سفر استانی خود به جنوب استان سیستان و بلوچستان در نشست شورای اداری شهرستان ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سرانه مصرف خانوار در حوزه فرهنگ، تفریحی و اوقات فراغت در کشور زیر سه درصد است.

وی ادامه داد: همه باید تلاش کنیم تا سهم فرهنگ در سبد خانوار افزایش یابد. باید به طرفی برویم که ایران تنها تهران نیست و این مساله مورد توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: با وجودی که بودجه فرهنگی کم است اما فضای حوزه های فرهنگی استان‌ها را افزایش می دهیم.

صالحی بیان کرد: در بودجه فرهنگ و ارشاد اسلامی برای همه معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه بودجه استانی تنظیم شده است.

وی با بیان اینکه گسترش فضاهای فرهنگی و هنری باید مورد توجه مدیریت شهری باشد، گفت: باید توجه داشت که مکان‌های فرهنگی و هنری در شهرها دریچه‌های تنفسی روح هستند و مدیران شهری به این مهم توجه خاصی داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اتمام پروژه‌های نیمه تمام در اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، اضافه کرد: از کلنگ‌زنی‌هایی که به جایی نمی‌رسند باید خودداری کرد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی کامل برای تکمیل مراکز فرهنگی و هنری سیستان و بلوچستان را دارد.

صالحی در ادامه با موافقت برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مرزی با مرکزیت ایرانشهر گفت: از راه اندازی این جشنواره با موضوع اقوام و مرز به مرکزیت ایرانشهر حمایت می کنیم.

 

سیستان و بلوچستان تاریخچه هویتی ایران زمین است

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان مرز هویتی و عزت ایران است، یادآور شد: اگر به این استان توجه شود اتفاقات بسیار خوبی در سطح کشور رخ خواهد داد. سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد که نیازمند توجه ویژه مسئولان است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: اگر کل ایران را رنگین کمان اقوام بدانیم سیستان و بلوچستان نماد این رنگین کمان و نماد همزیستی است. در این استان فضای همدلی، همراهی و همکاری بیشتر به چشم می‌خورد و به همین منظور مدار توسعه ایران بیشتر محقق می‌شود.

صالحی ادامه داد: سیستان و بلوچستان به نوعی تاریخچه ایران اسلامی محسوب می‌شود که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، بنابراین نوع نگاه مسئولان به سیستان و بلوچستان باید متفاوت باشد و این نوع نگاه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حاکم است.

وی با اشاره به حضور یک ساله رهبر معظم انقلاب در شهرستان ایرانشهر، تاکید کرد: حضور مقام معظم رهبری در این شهر یک تاریخچه هویتی برای انقلاب و این منطقه ایجاد کرده است. با وجود اینکه رهبری معظم انقلاب در ایرانشهر مدت کمتر از یک سال بودند اما دلبستگی خاصی به این شهرستان دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با اشاره به اینکه فرهنگ؛ بستر توسعه محسوب می‌شود و از اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: توسعه اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را بدون تغییرات فرهنگی نمی‌توان انجام داد.

۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۶:۲۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500