اخبار

گزارشی از سفر یکروزه کاراندیش به استان آذربایجان غربی

گزارشی از سفر یکروزه کاراندیش به استان آذربایجان غربی
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز پنجشنبه به منظور بازدید از پروژه های حوزه فرهنگ و بررسی روند پیشرفت برنامه ها و تبادل نظر با مقامات مسوول این استان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص چالش ها و اقدامات بایسته، به استان آذربایجان غربی سفر کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانها، وی در جریان این سفر نخست با همراهی سید هادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین ناصرخدایاری مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، با استاندار دیدار کرد.

کاراندیش ، سپس در مزار شهدا حضور یافته و پس از آن از تالار مرکزی ارومیه بازدید کرده  و در جریان روند پیشرفت کارهای این مجموعه قرار گرفت.

 کاراندیش مروستی، در حاشیه بازدید از تالار مرکزی ارومیه، گفت: این تالار پروژه ملی و در سطح کشور بی نظیر است،

معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزود: این پروژه تقریبا به اتمام رسیده فقط قسمت هایی از جمله دکوراتیو دو سالن، تجهیزات نور، سالن، تصویر و صوت، صندلی های دو سالن مانده که بزودی تکمیل خواهد شد.

 وی اضافه کرد: از اعتبارت سال ٩٧ هنوز سه میلیارد تومان مانده که تا پایان شهریورماه سال جاری جذب خواهیم کرد.

 کاراندیش در ادامه گفت: همچنین در دیدا با استاندار آذربایجان غربی، ایشان قول مساعدت هفت میلیارد تومانی از اعتبارات استان دادند که امیدواریم با جدب این اعتبارات بتوانیم مشکلات این پروژه را حل کنیم.

 وی ادامه داد: در سال  ٩٨ وزارتخانه  نیز ٢٥ میلیارد تومان اعتبار گذاشته که امیدواریم با تخصیص به موقع توسط برنامه و بودجه و انتخاب پیمانکار و تجهیز قسمت های ناقص بتوانیم تا پایان سال ٩٨ یا اوایل سال ٩٩ این پروژه را افتتاح کنیم.

تالار مرکزی ارومیه جزو هشت تالار بزرگ کشور محسوب می شود و در ١٢ هزار مترمربع زمین و با ١٨ هزار مترمربع زیربنا در سال ١٣٨٦ کلنگ زنی شده است.

 این تالار دارای ٢ سالن برای نمایش و موسیقی، بخش پلاتو و سالن بلک باکس، نگارخانه، پارکینگ و بخش های مختلف است؛ سالن موسیقی با ٤٣٠ نفر ظرفیت و بزرگترین سالن آن نیز با ظرفیت یکهزار و ٢٠٠ نفر در حال احداث است.

سفر به شهرستان میاندوآب، دیدار با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه به همراه نماینده، فرماندار و امام جمعه این شهرستان ، بازدید از مجتمع فرهنگی و هنری میاندوآب جهت رفع نواقصات آن، از برنامه های دیگر معاون حقوقی وزرات ارشاد در استان آذربایجان غربی است.

 همچنین بازدید از مجتمع فرهنگی هنری مهاباد و بازدید از فرهنگسرای شهر چهاربرج از دیگر برنامه های سفر معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این استان است.


 

۳ مرداد ۱۳۹۸ ۲۱:۳۲
روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانها |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید