اخبار

با معرفی ۱۰۴ برگزیده؛ مشهد میزبان اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی می‌شود

با معرفی ۱۰۴ برگزیده؛ مشهد میزبان اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی می‌شود
آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بیست و چهارم مردادماه با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با معرفی ۱۰۴ برگزیده، در شهر مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی روز پنجشنبه بیست و چهارم مردادماه با حضور علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و شخصیت های کشوری و استانی در شهر مشهد برگزار می‌شود.

در این مراسم ۱۰۴ برگزیده، متشکل از ۸۰ نفر در بخش فردی، ۸ نفر در بخش خانوادگی، ۸ کتابدار و ۸ نفر از کارکنان ستادی کتابخانه‌های عمومی کشور معرفی خواهد شد. برگزیدگان بخش فردی به ترتیب در رده سنی «کودک» ده برگزیده در بخش نقاشی و ده برگزیده در بخش پویش مجازی (با اهدای ۲ میلیون ریال)، در رده سنی «نوجوان» ده برگزیده در بخش مکتوب (با اهدای ۲ میلیون ریال)، ده برگزیده در بخش پویش کتابخوان (با اهدای ۲.۵ میلیون ریال) و ده برگزیده در بخش نقاشی (با اهدای ۳.۵ میلیون ریال) و همچنین در رده سنی «جوان و بزرگسال» ده برگزیده در بخش مکتوب، ده برگزیده در بخش معرفی کتاب و ده برگزیده در بخش پویش کتابخوان(با اهدای ۲.۵ میلیون ریال)، معرفی و تجلیل می‌شوند. همچنین از هشت خانواده برتر با اهدای لوح سپاس، تندیس جشنواره و مبالغ نقدی تجلیل می‌شود؛ دو خانواده ۲ نفره (با اهدای ۶ میلیون ریال)، دو خانواده ۳ نفره‌ (با اهدای ۹ میلیون ریال)، دو خانواده ۴ نفره(با اهدای ۱۲ میلیون ریال) و دو خانواده ۵ نفر به بالا (با اهدای ۱۵ میلیون ریال) تجلیل خواهد شد.

گفتنی است، اختتامیه‌ نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به جز سطح ملی، با هدف تقویت انگیزه فردی و منطقه‌ای، از ابتدای مردادماه در ۱۷۴ شهرستان در سطح کشور نیز در حال برگزاری است. بر این اساس ۸ نفر برگزیده در بخش فردی (به ازای هر رشته یک نفر) به تعداد کتابخانه‌های هر شهرستان و دو خانواده و یک کتابدار در هر شهرستان تقدیر می شوند و در مجموع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ۷ هزار و ۱۸۹ برگزیده در سطح شهرستانی داشته است.

۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید