اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب رسانه شهرستان نهاوند دیدار کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب رسانه شهرستان نهاوند دیدار کرد
سید عباس صالحی در یک نشست صمیمانه با خبرنگاران شهرستان نهاوند دیدار و گفت‌و‌گو کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در این نشست در جمع خبرنگاران نهاوندی گفت: شهرستان نهاوند در دوره‌های مختلف تاریخی برای کشور افتخارآفرینی به همراه داشته و شخصیت‌های بزرگ انقلابی و شناخته شده‌ای را معرفی کرده است که از جمله مصادیق آن شهید آیت‌ا... علی قدوسی اولین دادستان کل کشور است.

وی ادامه داد: نهاوند برای ما به اعتبار دو شخصیت روحانی یعنی شیخ علی اکبر نهاوندی و شیخ محمد نهاوندی که در مسجد گوهرشاد شبستانی به نام این دو وجود دارد شناخته شده و باعث افتخار و برکت است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: توصیه می‌کنم رسانه‌ها کمک کنند تا مردم هر منطقه و استان را در حوزه تولید فعال نگه داشته تا ناامیدی بر کشور و مردم غلبه نکند.

صالحی یادآور شد: فرهنگ و هنر با حمایت گلخانه‌ای و با منابع و امکانات محدود به جایی نمی‌رسد و نمی‌توان برای مدت طولانی برای حمایت از این عرصه به دولت وصل بود. رسانه‌ها نباید در نگاه‌های گلخانه‌ای و ویترینی قرار بگیرند. اقتصاد پایدار رسانه و بحث تامین معیشت رسانه و خبرنگاران باید تامین و جدی گرفته شود.

در ادامه این نشست، خبرنگاران مشکلات شهرستان نهاوند در حوزه فرهنگ و هنر را به اطلاع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رساندند.

صالحی نیز از طرح و پیگیری این موارد در شورای فرهنگ عمومی خبر داد و گفت: حوزه فرهنگ و هنر عنایت و هم‌افزایی بیشتری را مطالبه می‌کند و کارهای بیشتری باید در این حوزه با حمایت سایر مسئولان انجام شود.

وی تصریح کرد: چند فضای فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی دنبال می‌شود و بحثی را در این زمینه با دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرده‌ایم. همچنین کمیته مشترکی با شورای فرهنگ عمومی استان‌ها برای اصلاح آیین‌نامه شورای فرهنگ عمومی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل داده که در حال بررسی و نهایی شدن است.

۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید