اخبار

نشست شاخص‌های نظام حق مولف کارآمد برگزار شد

نشست شاخص‌های نظام حق مولف کارآمد برگزار شد
نشست شاخص‌های نظام حق مولف کارآمد روز سه شنبه نهم مهر ماه با حضور کارشناسان کشور دانمارک و واحدهای تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استان‌ها، در این نشست، حامد سهرابی مدیرکل دفتر حقوقی و مالکیت فکری به اهمیت شناخت معیارهای کارآمدی نظام حق مولف پرداخت و عنوان کرد با توجه به مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه حق مولف در کشور و همچنین ارتباط بسیار نزدیک بخش های مختلف این وزارت با خالقان آثار ادبی و هنری، آشنایی با شاخص هایی که موجب کارآمدی نظام حق مولف در کشور می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

وی افزود: بدون تردید گسترش ارتباطات بین المللی و تعامل با کشورهای دیگر برای دستیابی به این آگاهی موثر خواهد بود و لازم است همه بخش های این وزارت در جهت تقویت نظام حق مولف حرکت کنند.

وی گفت با توجه به اینکه در دانمارک همانند ایران، وزارت فرهنگ عهده دار مسئولیت حوزه کپی رایت (حق مولف) است این اشتراک ساختار و وظایف می تواند به درک مشترک و مفید بودن این نشست ها بسیار کمک کند.

 بلومکوئیست استاد دانشکده حقوق دانشگاه کپنهاگ و مشاور وزارت فرهنگ دانمارک به ارائه سخنرانی در خصوص مولفه هایی که در کارآمد بودن نظام حق مولف تاثیرگذارند پرداخت.

وی آموزش، وجود موسسات مدیریت جمعی، فعال بودن بخش های غیر دولتی در زمینه ادبی و هنری و توانمند سازی آنها را از جمله مولفه هایی دانست که می توان براساس آن کارآمدی نظام حق مولف در یک کشور را ارزیابی نمود.

 در ادامه این نشست کارشناسان معاونت های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به طرح دیدگاه ها و سوالات خود در زمینه حق مولف پرداختند و جلسه با پاسخ و ارائه توضیحات از سوی دکتر بلومکوئیست و دکتر موسمگارد آهنگساز و عضو هیئت مدیره کدا (موسسه مدیریت جمعی موسیقی در دانمارک) ادامه یافت.

 

 

۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۴
روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانها |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید