اخبار

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: مطالعه و کتابخوانی پیش نیاز پیشرفت همه جانبه است

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: مطالعه و کتابخوانی پیش نیاز پیشرفت همه جانبه است
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و همچنین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان، گفت: مطالعه و کتابخوانی پیش نیاز توسعه همه جانبه است.

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانها به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، علی اصغر کار اندیش در این مراسم گفت: هدف از برگزاری اینگونه نمایشگاه ها علاوه بر بالا بردن سرانه مطالعه و کتابخوانی، کمک به ناشران داخلی و همچنین در دسترس قرار دادن کتاب برای علاقه‌مندان است.
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: یکی از راهکارهای افزایش سرانه مطالعه، ایجاد علاقه مندی به کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای این موضوع، برنامه ها و جشنواره های ویژه ای را در طول شش سال گذشته طراحی و اجرا کرده است.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد باشگاه های کتابخوانی کودکان و نوجوانان، برگزاری طرح دوشنبه های کتابخوانی، انتخاب سالانه پایتخت کتاب و همچنین اجرای جشنواره روستاهای دوستدار کتاب از مهمترین برنامه وزارت در این حوزه است.
 کار‌اندیش سپس ضمن تقدیر از زحمات حجت الاسلام حمید رضا حنان، مدیر کل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، گفت: انتصاب آقای فتایی در راستای حمایت و تقویت نیروهای داخلی وزارت و با توجه به سوابق ارزنده ایشان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان صورت پذیرفته و امید داریم این حضور موجب تعالی و توسعه بیش از پیش فرهنگ و هنر استان باشد.

 

۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید