اخبار

نشستی با حضور نماینده مجلس و برخی مدیران وزارت فرهنگ در خصوص فیلم خانه پدری برگزار شد

نشستی با حضور نماینده مجلس و برخی مدیران وزارت فرهنگ در خصوص فیلم خانه پدری برگزار شد
جلسه ای با حضور حجت الاسلام مازنی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام ملکی مدیرکل امور مجلس و فرجی مدیرکل دفتر سینمای حرفه‌ای و برخی دیگر از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص فیلم "خانه پدری" و با حضور کارگردان این فیلم در باره نقدهای انجام شده و علت توقیف و اقدامات قابل پیگیری برای رفع توقیف در سازمان سینمایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام مازنی ضمن قدردانی از کارگردان و عوامل تولید این اثر، خانه پدری را در مجموع مثبت ارزیابی کرد.

وی با بیان اینکه رسالت هنر و هنرمند بیان مشکلات موجود جامعه با زبان و با ابزار هنر است، اظهار کرد: باید از برخورد سلبی و پلیسی با فعالیت های هنری و جامعه هنری پرهیز شود و برای حل مساله ایجاد شده در خصوص این فیلم قول همکاری داد.

 عیاری کارگردان فیلم خانه پدری، در آغاز این نشست به زمینه های نخستین تشکیل سناریو خانه پدری در ذهن خود در دوران جوانی و بر پایه واقعیت رخ داده آن دوران و تکمیل آن در بستر زمان پرداخت و اعلام کرد: اصلاحات مدنظر شورای بازبینی را ضمن تایید به طور کامل انجام داده است .

بهمن حبشی مدیرکل دفتر نظارت بر مراکز، مشاغل و مجامع، نیز با اشاره به بستر تاریخی این فیلم و تفکر ناشی از جهل خرافی در انسان های دوران قاجار به تاثیر انقلاب اسلامی در ارتقای جایگاه زن به عنوان عضو فعال و تاثیرگذار جامعه و اصلاح نگاههای خرافی و بدوی، خانه پدری را موید این تاثیر دانست.

ایجاد ساز و کار مشخص در خصوص صدور مجوز فعالیت های هنری و نظارت بر حسن اجرای آن و احترام به تصمیمات دستگاههای متولی توسط دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه از انتظارات این نشست عنوان شد.

محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی و اسماعیل اسفندیار معاون اداره کل امور مجلس از دیگر حاضران این نشست بودند.

 

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید