اخبار

« برگزاری جشنواره تئاتر نقشی بی بدیل در ارتقای فرهنگ عمومی دارد »

« برگزاری جشنواره تئاتر نقشی بی بدیل در ارتقای فرهنگ عمومی دارد »
یعقوب طالبی مدرس هنر : «فرهنگ برآیند مجموعه کنش های اجتماعی و نمایش ابزار توسعه فرهنگی یک جامعه است »

یعقوب طالبی رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مراغه با اشاره به نقش هنر نمایش در انتقال پیام گفت : «هنر نمایش موثر ترین و ماندگارترین شیوه انتقال پیام در قالب رفتارهای برآمده از دل جامعه می باشد که هنرمندان نمایش در قامت تئاتر ، آسیب‌های حوزه رفتار اجتماعی را به مردم نشان داده و در جهت تعالی فرهنگ و اخلاق در جامعه گام برمیدارند.

این مدرس هنر و عضو شورای بازخوانی و بازبینی نمایش مراغه افزود : برگزاری جشنواره تئاتر نقشی بی بدیل در ارتقای فرهنگ عمومی دارد چرا که در کنار ایجاد فضای مخصوص هنرمندان و فعالان عرصه نمایش، مخاطب نیز با کلکسیونی از نمایشهای برگزیده که هرکدام در کنار انتقال پیام از منظر زیبایی شناسی مجموعه ای از رنگ و نور و کلام و حرکت و طراحیست؛ مواجه میگردد. قطعا برگزاری جشنواره تئاتر موجب توسعه و ارتقای فرهنگ عمومی  و فضای هم‌اندیشی هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی است که خواهد توانست به بهترین نحو زمینه توسعه و ارتقای تعاملات اجتماعی را فراهم آورد.»

وی با اشاره به اهمیت برگزاری چنین جشنواره هایی گفت: «ضمن تشکر از تمامی دست اندر کاران جشنواره تئاتر منطقه ١ آذربایجان شرقی از همه هنرمندان عرصه نمایش درخواست حضوری پررنگ در جشنواره های نمایش را دارم و همچنین مردم فرهنگ پرور مراغه را نیز به تماشای نمایش فرامیخوانم که قطعا حضور آنان موجب دلگرمی، تشویق و حمایت هنرمندان برای تولید آثار با کیفیت تر خواهد بود . دست ریاست و همکاران محترم اداره فرهنگ و ارشاد إسلامی را نیز برای تدارک این جشنواره پربار میفشارم . به امید جشنواره هایی پربارتر و آینده ای روشنتر برای هنر نمایش سرزمینم.»

۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۷:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید