اخبار

با حضور معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

آئین رونمایی از پوستر جشنواره بین المللی تئاتر الف برگزار شد

آئین رونمایی از پوستر جشنواره بین المللی تئاتر الف برگزار شد
آئین رونمایی از پوسترهای جشنواره بین المللی تئاتر الف با رویکرد صلح جهانی روز سه شنبه با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، مسئولان و سفرای خارجی در مرکز همایش های دیپلماتیک اکو (تهران) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی اصغر کاراندیش مروستی در حاشیه این آیین گفت: تئاتر به عنوان یکی از شاخه های هنری موثر در جامعه، می تواند منشاء تحولات مهمی در عرصه های اجتماعی و فرهنگی باشد و به عنوان شاخص سنجش رشد فرهنگی قرار گیرد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این نهاد اجتماعی به مثابه رسانه ای زنده و منطبق با حقایق موجود جامعه بصورت جذاب و در قالب هنر و نمایش کارکرد مهمی در کیفیت حیات جمعی و الگوی زندگی اجتماعی دارد که قانون پذیری و نظم و انضباط اجتماعی در زمره این مهم است.

 وی ادامه داد: آگاهی بخشی و تقویت تلاش در عرصه های گوناگون زندگی در قالب جذاب تئاتر، می تواند انتقال دهنده پیام های ارزشی یک جامعه در سطوح مختلف به مردم و مسئولین باشد و در عین تاثیرگذاری بر فرهنگ جامعه می تواند انعکاس دهنده آن نیز باشد.

کاراندیش بیان کرد: در صورت تکوین این هنر اصیل بر پایه باورهای ارزشی یک جامعه، تاثیر عمیق و بلند مدت آن در ذهن مخاطب  به پذیرش، گسترش و حمایت و حراست صادقانه فرهنگ و ارزش های معنوی و متعالی و استمرار آنها منجر خواهد شد.

وی گفت: در سایه این اثرگذاری عمیق و منطقی از یک سو و حضور زنده مخاطب در هنگام اجرا و پیوند سیال فرستنده و گیرنده از سوی دیگر تئاتر می تواند در میان رسانه های جدید مانند فضای مجازی و قدیم مثل فیلم و سریال و... پیوند محکم تری با مخاطب برقرار کند .

معاون حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: حضور جمعی و شور و شوق ناشی از آن لذت ارتباط اجرا و مخاطب را دوچندان می کند و اشتیاق دریافت پیام در مخاطب و دغدغه حمایت از ایده های اصیل و مفید را در او ایجاد می کند.

کاراندیش در پایان گفت: لذا به نظر می رسد تئاتر به مثابه یک ضرورت فرهنگی و اجتماعی باید مطمح نظر برنامه ریزان و سیاستگذاران فرهنگی و اجتماعی قرار گیرد و با کاربست نیروهای متخصص و مجرب و خودکارآمد در سطوح مدیریتی و تصمیم گیری، به عنوان رسانه ای تاثیرگذار و ماندگار مورد توجه مطلوب قرار گیرد.

 

 

۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۳۵
روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانها |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید