اخبار

چابهار و سواحل آن یکی از نقاط استراتژیک، نه تنها در ایران بلکه دنیاست

چابهار و سواحل آن یکی از نقاط استراتژیک، نه تنها در ایران بلکه دنیاست
مشاور معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع مسئولین و مدیران منطقه آزاد چابهار عنوان کرد: چابهار و سواحل آن یکی از نقاط استراتژیک، نه تنها در ایران بلکه دنیاست و دارای ظرفیت بی بدیلی درتبادلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است .

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان، سعید جابری انصاری افزود: ظرفیت چابهار دربین سایر مناطق آزاد تجاری- اقتصادی کشور، ظرفیت بی بدیلی است. توسعه بنادر چابهار و گسترش پس کرانه آن و ایجاد ظرفیت برای پهلوگیری کشتی های کانتینر بر، ظرفیت تجاری این منطقه را افزایش داده است .

وی تصریح کرد: اگر این جمله معروف را که هر کالایی و هرصنعتی و هر شغلی با خودش یک فرهنگ به همراه دارد مورد توجه خودمان باشد به طور طبیعی باید چابهار را نه تنها محل تولید و تبادل کالا و تجارت بدانیم بلکه باید شاهراهی برای تبادل فرهنگ ها هم قلمداد کنیم.

سعیدجابری انصاری با بیان اینکه امروز توطئه های دشمن رویکردش چند جاذبه است افزود:جنگ سخت نظامی و پیگیری موضوعات هسته ای کشور به صورت جبهه ای با رهبری سازمان اطلاعات خارجی آمریکا (سیا) و پنتاگون دنبال می شود.

وی خاطر نشان کرد: تهاجم فرهنگی با به تعبیر مقام معظم رهبری،ناتوی فرهنگی با مسؤلیت و رهبری وزارت خارجه امریکا دنبال می گردد.یکی از مهم ترین ویژگی های حرکت جبهه ای دشمن بر علیه کشورمان در اصل تغییر مبتنی می باشد.یعنی تغییر در باورها،تغییر در نگرش و افکار،ت غییر در عملکرد و ماهیت و در نهایت تغییر در ساختار. دشمن می خواهد اسم جمهوری اسلامی باشد و لیکن محتوای آن از درون تهی و بی معنا باشد.

مشاور معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نفوذ فرهنگی جدی ترین مأموریتی است که درشرایط کنونی غربی ها درداخل کشور آن را دنبال می کنند. هراندازه درتعاملات اقتصادی برای ما محدویت قائل هستند و حاضر نیستند با ما درارتباط باشند بالعکس درارتباط فرهنگی مشتاق بوده و برای آن بودجه در نظر می گیرند. درسال ۲۰۱۹ امریکایی ها ۲۵۰ میلیون دلار بودجه معادل ۵/۲ برابر بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر گرفتند. اتباع ما را درخارج و داخل ایران جلب و جذب می کنند و با پوشش های کاملاً عادی برای آنها دوره های آموزشی هم در نظر می گیرند و به اسم تواتمند سازی آنها را تبدیل به سربازان ناتوی فرهنگی می کنند. عرصه فرهنگ هم عرصه ای به مراتب ارزان تر از عرصه های نظامی و با تأثیرات عمیق تر است.

وی در ادامه اظهار داشت: دشمن درحوزه تهاجم فرهنگی با بیش از یکصد و چهل شبکه فارسی زبان،دهها رادیو و میلیون ها سایت و امکانات گسترده درفضای مجازی وارد میدان شده و هدفمند در پنج محور موضوعات را در داخل ایران دنبال می کند که عبارتند از:۱-تغییر در باورها ۲-تغییر در نگرش و افکار ۳-تغییر در عملکرد ۴-تغییر در ماهیت ۵-تغییر در ساختار.دشمن در این تغییرات به دنبال شبهه افکنی در نسل نوجوان و جوان کشور و متزلزل نمودن اعتقادات آنها به هویت اسلامی و ایرانی اشان بوده که قاعدتا تلاش برای مصون سازی این قشر از جمعیت کشور با استفاده از ظرفیت های جامعه آموزشی و فرهنگی با رویکرد پدافند غیر عامل فرهنگی می تواند مؤثر باشد.

جابری انصاری در خاتمه بیان کرد: یکی از اهداف پدافند غیرعامل درعرصه فرهنگی این است که بتوانیم فرهنگ مقاومت دربرابر تهاجم دشمن را تقویت و توسعه دهیم. دشمن امروز استقلال را هدف قرارداده و ملتی که استقلال فرهنگی اش را ازدست بدهد به راحتی استقلال سیاسی و اقتصادی اش را از دست خواهد داد. ماموریت پدافند غیرعامل درعرصه فرهنگی ایمن سازی نسل نوجوان و جوان کشور و آحاد ملت در برابر این گونه تهاجم های فرهنگی دشمنان انقلاب است.

۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید