اخبار

برگزاری کارگاه خوشنویسی و عصر شعر بسیج در چهل سال خدمت در بستان آباد

برگزاری کارگاه خوشنویسی و عصر شعر بسیج در چهل سال خدمت در بستان آباد
به مناسبت هفته بسیج کارگاه خوشنویسی و عصر شعر با موضوع بسیج در چهل سال خدمت در بستان آباد برگزار شد.

به گزارش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بستان آباد کارگاه خوشنویسی دفاع مقدس و عصر شعر ایثار و شهادت بعد از ظهر روز چهارشنبه 6 آذر 1398 در محل مجتمع فرهنگی وهنری شهرستان بستان آباد با تلاوتی چند از کلام الله مجید و با حضور و استقبال مسئولین ، بسیجیان ، هنرمندان و آحاد مردم برگزار شد .  

در ابتدای این محفل فرهنگی و ولایی علی بشارت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به تآسی از فرمان رهبر معظم انقلاب که فرمودند ؛ فرهنگ ایثار و شهادت در هر جامعه‌ای بایدعمومی و فراگیر شود افزود ؛ ما امنیت و آرامش امروزی را مرهون جان فشانی های شهداء و جانبازان عزیز هستیم و باید در جهت ترویج فرهنگ متعلق به این عزیزان همت بگماریم. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به این مهم که بالاترین درجه رشد اخلاقی و معنوی گذشتن از جان در راه دین و خدای متعال است افزود ؛ کمترین کار در برابر این همه فضائل اخلاقی و معنوی به یاد این عزیزان بودن است چرا که در پیشگاه خداوند متعال مسئول هستیم . ایشان همچنین از همکاری و مساعدت اعضای انجمن های ادبی و خوشنویسی شهرستان قدردانی کردند.

در ادامه این مراسم سرهنگ امینی بیرامی فرمانده سپاه ناحیه بستان آباد ضمن قدردانی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بخاطر توجه و اهتمام ویژه به مسائل فرهنگی ، زبان هنر را زبانی بسیار نافذ و اثر بخش دانسته و افزوند ؛ اگر در مسائل فرهنگی واجتماعی از ظرفیت هنر و هنرمند بهره برداری لازم را بکنیم می توانیم از صفر تا صد مسائل فرهنگی و اجتماعی را پوشش بدهیم چرا که شاعر ، خوشنویس ، بازیگر تئاتر ، نویسنده ، خبرنگار ، طنز پرداز و . .  . با دیدی تیزبینانه مسائل را موشکافی می کنند و در چگونگی بیان آن ساعت ها وقت می گذارند و می اندیشند.

در ادامه این مراسم شاعران به سرودن اشعار خود و خوشنویسان شهرستان بستان آباد با قلم یه هنرنمایی پرداختند.و در  پایان مراسم با اهداء لوح تقدیر و جوایز نفیس از شاعران  و هنرمندان خوشنویسی تقدیر بعمل آمد.

۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید