اخبار

قاسم خورشیدی عنوان کرد؛

فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی و بستر سازی شرایط تاب آوری بدیهی ترین رسالت دستگاه فرهنگی کشور است

فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی و بستر سازی شرایط تاب آوری بدیهی ترین رسالت دستگاه فرهنگی کشور است
قاسم خورشیدی مشاور وزیر و رییس مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز سه شنبه هفدهم دیماه در وبینار علمی‏- تخصصی «مصون سازی، پایداری و تاب آوری فرهنگی» در محل سالن جلسات این وزارتخانه گفت: فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی و بسترسازی شرایط تاب آوری بدیهی ترین رسالت دستگاه فرهنگی کشور در حوزه پدافند غیرعامل است.

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خورشیدی با تسلیت ایام فاطمیه و عروج آسمانی سرداران سرفراز میهن اسلامی از جمله سردار سپهبد قاسم سلیمانی، تاب آوری فرهنگی را موضوعی مهم دانست که برای تحقق آن چند وظیفه روشن فراروی متولیان حوزه فرهنگی نهاده شده که پیگیری آنها متضمن حصول نتیجه مطلوب در این عرصه است . 

وی، با ترسیم نمایی از مجموعه ساختار وزارتخانه در منظومه مختصات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور و با تبیین مقدورات و محذورات موجود، بدیهی ترین رسالت حوزه فرهنگ در برهه کنونی را بسترسازی و فرهنگ سازی شرایط تاب آوری عنوان کرد.

مشاور وزیر و رییس مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شناسایی آسیب های فیزیکی و غیرفیزیکی که می تواند متوجه ساختارهای وزارتخانه شود و ارایه و کاربست تدابیر و راهکارهای متناسب با آن را از دیگر مسئولیت های حوزه پدافند غیرعامل در عرصه فرهنگی دانست .

وی، نگرانی از تهاجم فرهنگی آمریکا را دغدغه ای جدی خواند که نه تنها در ایران بلکه از سوی کشورهای اروپایی و آسیایی نیز وجود دارد .

خورشیدی با بیان اینکه ما ماموریت‌هایمان هم مورد تهاجم است و بر پایه داده های کاملا روشن، فرهنگ ما به شکل جدی از سوی دشمن مورد هجمه قرار می گیرد، گفت: به عنوان متولیان اصلی فرهنگی کشور و سیاستگذار حوزه فرهنگی باید شرایط تاب آوری فرهنگی را تعیین کنیم و بتوانیم از استحاله فرهنگی و هضم فرهنگ ملی در فرهنگ غربی و آمریکایی جلوگیری کنیم .

وی با تبیین تضییقات ناعادلانه بین المللی موجود علیه کشورمان، سیاست اقتصاد مقاومتی را در منظومه سیاست‌های کلان کشور راهکاری مهم برای حل مسائل مبتلا به توصیف کرد و فرهنگ سازی در این عرصه را بستری بایسته و راهبردی در حیطه مسئولیت این وزارتخانه و مسیری مناسب برای عبور از این مسائل دانست .   

مشاور وزیر و رییس مرکز حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سه محور فوق را در زمره کلان برنامه پدافند غیرعامل فرهنگی عنوان کرد که با احصاء راهبردها و سیاست‌های روشن و تعریف برنامه هایی متناسب با آن، به تاب آوری فرهنگی منتهی می شود.

وی با اشاره به آیه شریفه "فاستقم کما امرت و من تاب معک" و امر الهی برای استقامت و مقاومت پیامبر گرامی اسلام و همراهان آن حضرت و صعوبت این امر، توصیه رهبر معظم انقلاب به تاب آوری و مقاومت مسئولین قوای سه گانه را مستلزم تاب آوری و مقاومت آحاد مردم دانست که لازمه آن بسترسازی از سوی دستگاه فرهنگی کشور است.

خورشیدی، تغییر سبک فعالیت‌های اداری متناسب با مقدورات و محذورات موجود و حرکت متحد و منسجم مسئولین و دست اندرکاران قوای سه گانه همگام با مردم در این مسیر را ضرورتی دانست که ره آورد آن سربلندی و دوام عزت ملت و کشور عزیز اسلامیمان خواهد بود.

کارگاه علمی‏- تخصصی مصون سازی، پایداری و تاب آوری فرهنگی روز سه شنبه هفدهم دیماه به همت کمیته پدافند غیرعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بصورت وبینار در محل سالن جلسات با حضور علی اصغر کاراندیش معاون وزیر، اساتید صاحب نظر و نمایندگان معاونت ها،سازمان های تابعه و مراکز ستادی و استان‌ها برگزار شد.

 

 

 

۱۷ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۵۷
روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانها |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید