اخبار

توصیه پیشکسوتان فرهنگ و هنر چهارمحال و بختیاری به ماندن در خانه در ایام فروردین .

ماندن در خانه را جدی بگیریم

مقابله با کرونا
مرید محمدی نویسنده، شاعر و فعال ادبی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: باید توصیه متخصصان، کارشناسان ‌و صاحب نظران را مبنی بر اینکه در خانه بمانیم را جدی بگیریم .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری مرید محمدی شاعر و پیشکسوت فرهنگی گفت: در این میان ما اهالی ادبیات و  هنرمندان نیز به عنوان اهالی ذوق و هنر باید پیشروتر از دیگر اقشار جامعه باشیم، ضمن اینکه رسانه‌ها نیز برای تحقق آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه که در خانه بمانند نقش انکار ناپذیری دارند.

وی افزود: من هم به عنوان عضوی از اصحاب فرهنگ و هنر چهارمحال و بختیاری  برنامه ریزی کرده ام که در هفته یک تا ٢ بار بنا به ضرورت از خانه خارج شوم، اما به هر حال در خانه نیز اوقات فراغت خود را با نوشتن و شعر می گذرانم.

وی ادامه داد: ‌ بر این اساس در خصوص کرونا شعری سرودم تا در کنار هنرمندان بزرگ استان چهارمحال و بختیاری  عرض ارادت به ملت داشته ‌باشم و در نشاط بخشی و امید بخشی در جامعه سهیم باشم.

وی یادآوری کرد: در طول تاریخ بارها این اتفاق افتاده و بیماری در جامعه شروع پیدا کرده، در حالی که در سال‌های دور بهداشت و تکنولوژی قوت کنونی را نداشت، با این حال مردم آن دوران توانستند به بیماریها  فائق آیند.

 وی با اشاره به اینکه نباید از بیماری کرونا واهمه داشته باشیم، افزود: زندگی همچنان ادامه دارد و نباید شیرینی حیات را در ایام نوروز به تلخی تبدیل کنیم؛ در واقع از دید و بازدید در این ایام به شدت پرهیز کنیم.

 محمدی  تاکید کرد: ‌عمر روزهای  ظلمانی کرونایی کم است و به امید بخدا در مقابل امید روزهای روشن و خوشی را نوید می دهد؛ اگر در این ایام مراقب خود باشیم در واقع مراقب دیگران و آشنایان نیز هستیم

وی افزود: ‌مراعات نکردن توصیه های بهداشتی در واقع ضرر رساندن به اطرافیان است؛ در واقع در خانه ماندن و همچنین صرف نظر از مسافرت می تواند ضمن مراقبت از خودمان خانواده و اطرافیان و آشنایان را نیز در پناه سلامت نگه دارد.

 

 

 

۵ فروردین ۱۳۹۹ ۲۱:۳۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید