اخبار

کاراندیش: وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در چند سال گذشته از تصدی گری به سمت حمایت و سیاست گذاری فرهنگی حرکت کرده است

کاراندیش: وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در چند سال گذشته از تصدی گری به سمت حمایت و سیاست گذاری فرهنگی حرکت کرده است
تلاش کردیم در چند سال گذشته از تصدی گری به سمت حمایت و سیاست گذاری فعالیت‌های فرهنگی حرکت نماییم و در این مدت نیز بخش اقتصاد فرهنگ و هنر را بیش از گذشته فعال کردیم و برای ترویج کتاب و کتابخوانی برنامه‌های مختلفی اجرا شده که سبب بالا رفتن سرانه مطالعه در کشور شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استان ها،علی اصغر کاراندیش مروستی با اعلام این مطلب، افزود: فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کیفی بوده البته در بحث عدد و آمار نیز رشد فزاینده‌ای در تعداد سالن‌های سینما، نشر و کتاب، برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی، مطبوعات، بازی‌های رایانه‌ای اتفاق افتاده است و در سازمان‌های تابعه نیز رشد خوبی در چند سال گذشته انجام شده است.

وی که در جلسه تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان سخن می گفت با ابراز خرسندی و رضایت از فعالیت‌های حجت الاسلام انصاری در مدت 2 و نیم سال حضور در اصفهان تصریح کرد: اصفهان سابقه دیرینه فرهنگی هنری در کشور داشته و بنابراین تلاش کردیم مدیرکلی برای این استان معرفی نماییم که سابقه و توان مدیریتی بالایی داشته باشد.

کاراندیش همچنین از افزایش تعداد نشریات مکتوب از 2700 به 7700 نشریه در دولت های یازدهم و دوازدهم نسبت به سال 1392 خبر داد و افزود: رشد چشمگیر پایگاه های خبری و تحلیلی در این مدت چشمگیر بوده است.

وی ضمن اشاره به برنامه های وزارتخانه در ترویج کتاب و کتابخوانی، گفت: در این زمینه 8 طرح اجرا شده که سبب بالا رفتن سرانه مطالعه کتاب در کشور شده، همچنین وزاتخانه توجه ویژه ای به حوزه پژوهش داشته است.

 معاون حقوقی، امور مجلس و استان ها در پایان سخنانش با تاکید بر لزوم حمایت دستگاه‌های فرهنگی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در سطح استان ابراز امیدواری کرد مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بتواند همچون گذشته منشا خدمات ارزشمند باشد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این جلسه با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و خیر مقدم به حاضران گفت: خدا را شاکرم که قریب به ۲ سال و نیم در خدمت اهالی فرهنگ و هنر استان اصفهان بودم و تلاش کردم در این مدت فعالیتهای مختلفی را برای خدمت به این استان انجام دهیم.

سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این جلسه با تقدیر از فعالیت‌های انجام گرفته در حوزه فرهنگ و هنر استان گفت: قدر خدمت در اصفهان را می‌شناسم و با وجود پیشنهادهای مختلف کاری که وجود داشت فعالیت در عرصه فرهنگ و هنر این استان را با افتخار انتخاب کردم.

خاطرنشان می‌شود: این جلسه در آخرین روز فروردین ماه با حضور علی غیاثی مدیرکل امور هماهنگی استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونان و روسای ادارات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از دیگر مسئولان استان اصفهان  برگزار شد.

 

 

 

 

 

۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید