اخبار

نشست هم اندیشی اعضای مجمع نمایندگان استان گیلان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

نشست هم اندیشی اعضای مجمع نمایندگان استان گیلان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
نشست هم اندیشی اعضای مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی و استاندار استان گیلان با سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه با هماهنگی و حضور علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استانها در سالن جلسات این وزارتخانه برگزار شد.

 

اعضای مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان گیلان و استاندار این استان در این نشست با بیان ظرفیت ها و نیز نیازمندیهای فرهنگی استان گیلان مطالبات فرهنگی حوزه انتخابیه و کاری خود را با وزیر ، معاون وزیر و مدیران ذیربط این وزارتخانه در میان گذاشتند.

سید عباس صالحی در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان گیلان با بیان اینکه این استان قبل و بعد از تاریخ اسلام یک استان مهم در حوزه فرهنگ کشور بوده است، اظهار داشت: رهبر انقلاب در بیانات خود با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی دو اولویت اصلی کشور را «اقتصاد» و «فرهنگ» برشمردند، به طور کلی میتوان گفت زیربنای همه اقدامات با کار فرهنگی انجام میشود، بدین ترتیب در افق برنامه هفتم توسعه میتوانیم همکاریهایی در این راستا با مجلس شورای اسلامی داشته باشیم و هم در فضای پیش روی برنامه هفتم توسعه و هم برنامه و بودجه سال ۱۴۰۰ همکاریهای خود را گسترش دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به بزرگداشت یکصدمین سالگرد میرزا کوچک خان جنگلی تصریح کرد: حتما باید برنامه مشخصی برای بزرگداشت این شخصیت بزرگ داشت، میرزا کوچکخان از ابعاد مختلف، نماد هویتی برای ایران زمین و به گونهای خاص برای استان گیلان است. صالحی یادآور شد: میرزا کوچکخان شخصیتی است که هم در بعد استقلالخواهی و مقابله با تجاوز بیگانگان به میهن پیشتاز بوده و هم در دینداری و دینمداری جایگاه برجستهای داشته و هم نگرشهای عدالتگرایانهای در او بارز بود. وی در پایان گفت: میرزا کوچکخان در مجموع شخصیتی بود که برای نسل جوان روزگار ما میتواند آموزههای فراوانی داشته باشد.

علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز  با تاکید بر اهمیت آمایش فرهنگی در سطح کشور، گفت: این مهم جز در سایه تمرکز زدایی، به کارگیری ظرفیت های تازه، سیاستگذاری های نوین فرهنگی- اجتماعی و بهره مندی از راهبرد عدالت اجتماعی در تخصیص هدفمند خدمات میسر نمی‌شود.

۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۲۲
روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانها |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید