اخبار

کارگاه آموزشی کنترل، مدیریت و تنظیم احساسات بصورت وبینار برگزار شد

کارگاه آموزشی کنترل، مدیریت و تنظیم احساسات بصورت وبینار برگزار شد
کارگاه آموزشی با موضوع کنترل، مدیریت و تنظیم احساسات و هیجانات نوجوانان به دستور علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها و رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه شانزدهم شهریور ماه بصورت وبینار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استان‌ها، در این کارگاه که برای مدیران ستادی و استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم چنین تصمیم گیران و تصمیم سازان مراکز و سازمان های وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اساتیدی بصورت غیر حضوری به ایراد سخنرانی پرداختند و به صورت ویدئوکنفرانس مورد بهره برداری حاضران و شرکت کنندگان در کارگاه قرار گرفت.

علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها و رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در خصوص راههای مدیریت هیجانات با اشاره به این مهم که تمامی هیجانات در صورت مدیریت صحیح می توانند مفید و پیش برنده باشند، گفت: گرچه هیجانات منفی همواره در تعاملات افراد تاثیر مثبتی ندارند اما در صورت مدیریت صحیح و منطقی می توانند همچون سیل خروشان نقش  مثبت و سازنده ای نیز در ارتباطات بین فردی و اجتماعی داشته باشند.

وی با بیان اجمالی از هیجانات جوانی و نوجوانی، کاربست شیوه اقناعی و کنترل ابعاد مخرب هیجانات منفی را در پیوندهای بین فردی و اجتماعی لازم دانست و نقش والدین ، مربیان و معلمان و مسئولان اجتماعی و فرهنگی را در هدایت و کنترل تاثیرات منفی آن موثر و مفید توصیف کرد.

کاراندیش با اشاره به نقش نیروهای نوجوان و جوان در سطوح مختلف خانواده و جامعه ، شناسایی هیجانات آنها و مدیریت و هدایت آنها را از جمله مسئولیت های فردی و اجتماعی افراد بزرگسال دانست که این مراحل را با موفقیت طی کرده اند.

پدافند غیرعامل

پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی غیرنظامی اطلاق می شود که به کارگیری آن موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می شود.

در شرایطی که دشمن با استفاده از ماهواره ها و فضاهای مجازی بدون مانع مشغول شایعه پراکنی و ارسال اخبار نادرست برای رسیدن به آمال و آرزوهای خود که همان به انحطاط کشاندن جوانان و فروپاشی خانواد ها برای دستیابی به منابع ملی کشور است در این شرایط پدافند غیرعامل برای کاهش تلفات نیروهای غیر رزمی و حفاظت از افکار عمومی موضوعیت پیدا می کند که برای جلوگیری از این اقدام شوم دشمن ، اطلاع رسانی به موقع و درست به مردم و روشنگری های خاص می تواند از میزان تاثیر بمباران فرهنگی و خبری دشمن در جنگ نرم جلوگیری کند.

دشمنان با تغییر افکار، آرمان‌ها و اختلال در سبک زندگی به ایران لطمه می‌زنند لذا جنگ نرم موجب تغییر سبک زندگی مردم شده و این تهدیدات برای مثال شبکه‌های مجازی هم تهدید و هم فرصت هستند اما باید نکات مثبت و منفی آن‌ها را پیدا کرد تا در هیچ شرایطی دچار ضربه دشمن نشویم.

افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران را می توان از اصول اصلی و اولویت های پدافند غیرعامل برشمرد که باید برای تحقق آن ها برنامه ریزی و تلاش شود.

امروز با توجه به تهاجمات فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی، گسترش پایداری ملی در این حوزه بسیار مهم است و نهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از ارکان اصلی متولی فرهنگ کشور برای حضور و مشارکت مردم در این پایداری و از سویی افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران را می تواند تقویت کند.

   

۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید