اخبار

اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد برگزار شد

اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد برگزار شد
مراسم اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، با تأکید بر عمومی کردن و فرهنگ‌سازی مفاهیم صحیفه سجادیه به ویژه در حوزه تربیتی و وزارت آموزش و پرورش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مراسم اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، با حضور و سخنرانی سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و قرائت پیام مراجع تقلید و سخنرانی جمعی از اندیشمندان داخلی و خارجی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

رضا کمالی زرکانی ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان اولین سخنران این مراسم بود و به میهمانان خیرمقدم و از همکاری وزارت ارشاد و مسئولان استان هرمزگان تقدیر کرد.

 وی ادامه داد: امام سجاد(ع)، ناظر و شاهد فجایع کربلا و اشاعه دهنده فرهنگ بودند، اما نوع روایت‌گری خاص این امام همام کمتر مورد توجه قرار گرفته است. ایشان معنوی‌ترین لحظات سیاسی و اجتماعی را به کمک دعا به تصویر کشیده‌اند.

کمالی زرکانی به گسترش ابعاد مختلف دعا در صحیفه سجادیه اشاره کرد و بیان داشت : این گسترش نشان می دهد امام سجاد (ع) در صحیفه به تکالیف یک فرد مسلمان از جهات مختلف توجه دارند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، از برگزاری این کنگره در استان هرمزگان ابراز خرسندی کرد و گفت : خوشحال هستیم که طی ۱۰ سال اخیر استان هرمزگان میزبان این همایش بوده و شعاع معنوی این همایش در کشورهای متعددی گسترده شده است.

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید