اخبار

بسیج لشگر مخلص خدا و بسیجی شیرمیدان دار عشق است

پیام تبریک کاراندیش به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج

پیام تبریک کاراندیش به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج
علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز جمعه به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج پیام تبریکی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانها، وی با بیان ویژگی های ارزشمند این نهاد مردمی ، بسیج را نماد اخلاص و ایثار و اقتدار دانست؛ همان عبارتی که به زیبایی در سخنان گهربار رهبر کبیر انقلاب اسلامی تجلی یافته است یعنی "بسیج لشگر مخلص خداست".

کاراندیش در تبیین این بیان گفت: اخلاص، انجام دادن عمل فقط برایخدا و پاک کردننیّت از غیر خدا است؛ همان مفهوم مقدسی که درشرع مقدس اسلام در خصوص عباداتی مانند نماز و روزه، رکن اصلی نیّت بیان شده است.

به گفته معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حقیقت اخلاص، تقرب به پروردگار بی همتای جهان و جهانیان است که به‌صورت‌هاى گوناگونى در کلام وحی به آن پرداخته شده است؛ همان عملی که باشرکو ریاکه انجام دادن عمل برای غیر خدا است، قابل جمع نیست، همان عملی که مبنای رفتار و روح عمل در علم اخلاق است، همان عملی که باعث تکامل نفس و سعادت ابدی انسان است، همان عملی که پیوند دهنده بین رفتار بیرونی انسان و جان و روح اوست، همان عملی که به تعبیر علما، عصاره دین ومجموعه معارف الهی و مسائل اخلاقی واحکامعملی است؛ یعنی که انسان، ذات و همگی اعمالش برای خداوند باشد.

به اعتقاد کاراندیش، طبیعی است که پاداش چنین عملی فراتر از توان انسان و تنها پیش خداوند سبحان است و چنین سعادتی نصیب انسان های مخلص و لشگر مخلص خدا می شود که در کلام پیرفرزانه و معمار کبیر انقلاب در قامت "بسیج" نمود یافته است.

همان لشگری که با ایثار ناشی از اخلاص و توکل، می تواند قدرت پیدا کند و به عنوان مدافع حریم امنیت و آرامش جامعه در عرصه های مختلف خدمت در زمانهای صلح و جنگ از کیان عزت و اقتدار جامعه اسلامی دفاع کند.

اقتداری که ناشی از اراده و اخلاص خدایی و متکی به توان و قدرت لشگر مخلص خدا باشد، از قدرتهای جهانی برخاسته از زر و زور و تزویر و سردمداران ظلم و نفاق ابایی ندارد و در ساماندهی تمام امور متکی و دلگرم به قدرت لایزال خداوند است.

کاراندیش ، میزان توفیقات بسیج و بسیجی را در همسنجی با ویژگی های فوق دانست و بر اخلاص در انجام امور تاکید کرد.

به گفته وی هفته بسیج نه تنها تداعی گر مردان و زنان و جوانان مخلص و بی ادعای مقاطع مختلف تاریخ انقلاب اسلامی است که در عرصه های کارزار نظامی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نقش آفریدند بلکه یادآور همه انسان های مخلصی است که در نظام اداری در برابر فساد و اختلاس و ارتشاء ایستادگی کرده و می کنند و با نثار آبرو و موقعیت زودگذر شغلی و اجتماعی خود، سهمی هرچند کوچک در سلامت آن به خود اختصاص داده اند.

بسیج یادآور انسانهای تلاشگر و بی ادعایی است که با گذر از زندگی راحت برای خودکفایی میهن عزیز اسلامی مان جان برکف نهادند و با صرف زمان و کاربست تخصص و تعهد در عرصه های هسته ای و موشکی و نانو و ... خوش درخشیدند.

درود بر بسیج و بسیجیان راستین و مخلص و هفته بسیج مبارکباد.

۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۳۱
روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید