اخبار

از سوی اعضای هیات انتخاب؛

حضور نمایندگان اروند در بخش صحنه‌ای و عروسکی کودک و نوجوان جشنواره تئاتر مقاومت

حضور نمایندگان اروند در بخش صحنه‌ای و عروسکی کودک و نوجوان جشنواره تئاتر مقاومت
نمایش های صحنه ای «و ناگهان باران»،«نامه‌ هایی به دخترم سهراب»و در بخش غیررقابتی کودک و نوجوان هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت نیز نمایش "اشک عروسک" به بخش برگزیدگان راه یافتند.
 
نمایش های صحنه ای  «و ناگهان باران»،« نامه‌ هایی به دخترم سهراب»و در بخش غیررقابتی کودک و نوجوان هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت نیز نمایش "اشک عروسک" به بخش برگزیدگان راه یافتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند،همزمان با نشست در تماشاخانه سرو که با حضور رحمان سیفی‌آزاد، سعید نجفیان و خیرالله تقیانی‌پور به‌ عنوان اعضای هیأت انتخاب بخش صحنه‌ای جشنواره هفدهم تئاتر مقاومت برگزار شد، 
اعضای هیأت انتخاب ضمن ابراز رضایت از کیفیت آثار منتخب و تشکر از حضور متعهدانه و ارزشمند کلیه گروه‌های شرکت‌کننده در این بخش با توجه به شرایط کرونا در کشور، پس از بحث و بررسی درباره آثار، اسامی برگزیدگان نهایی را به شرح ذیل و بدون اولویت معرفی کردند.
 
 ۱-  نمایش «و ناگهان باران» نویسنده: احسان روحی، کارگردان: مهدی صفی‌آبادی (منطقه آزاد اروند)
 
 ۲- «نامه هایی به دخترم سهراب» (برگزیده جشنواره فتح خرمشهر) نویسنده طیبه نیک‌آزاد، کارگردان: علی حیدری (منطقه آزاد اروند)

 

در بخش غیررقابتی کودک و نوجوان هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت نیز نمایش "اشک عروسک" به نویسندگی ندا اعتمادی‌کیا و کارگردانی مشترک ندا اعتمادی‌کیاو هاجر جان‌نژاد از  (منطقه آزاد اروند)

 

 ۳- نمایش «لیلیت» نویسنده و کارگردان: محمدرضا شاه‌مردی (قم)
 
۴- نمایش «آمده بودیم اینجا بمیریم» نویسنده و کارگردان: مریم منصوری (تهران)
 
۵- نمایش «نقطه آبی در میان حافظه‌ای کبود» نویسنده: وحید آبرود، کارگردان: پاشا بدرود (یزد)
 
۶- نمایش «یزله» نویسنده: محسن رحمانی، کارگردان: مهدی ملاک (قم)
 
۷- نمایش «موج» نویسنده و کارگردان: سجاد منصوری (کرمان)
 
۸- نمایش «خاطرات خانه‌ای که نیست» نویسنده: کامران شهلایی، کارگردان: امین اشرفی (تهران)
 
 ۹- نمایش «پُلُتیک» نویسنده و کارگردان: کوروش شاهونه (تهران)
 
۱۰- نمایش «سیمرغ» نویسنده: محمود مهدوی، کارگردان: اکبر صادقی (اردبیل)
 
۱۱‐ نمایش «قره‌نی» نویسنده: سیروس همتی، کارگردان: علی‌ المعلی (تهران)
 
۱۲- نمایش «به‌صرف چای و گلوله» نویسنده و کارگردان: یلدا منتظری (تهران)
 
۱۳- نمایش «آواز سنگ غمگین» نویسنده و کارگردان: پدرام رحمانی (آذربایجان غربی)
 
۱۴- نمایش «یک قاب هزار خاطره» نویسنده: منوچهر اکبرلو، کارگردان: حمیدرضا ملاحسینی (تهران)
 
۱۵- نمایش «ایستاده چون سرو به تماشای خورشید» نویسنده: هاشم پورمحمدی، کارگردان: مرتضی اسدی‌مرام (کرمانشاه)
 
۱۶- نمایش «کجایی ابراهیم» نویسنده و کارگردان: لیلی عاج (تهران)
 
۱۷- نمایش «میرآشکار» نویسنده: بهناز دوستی، کارگردان: حمیدرضا هراسانی (مازندران)
 
۱۸- نمایش «بیداری به‌وقت خون» نویسنده و کارگردان: احسان جانمی (اصفهان)
 
۱۹- نمایش «آنجا که آب ما را می‌برد» نویسنده: فرهاد ارشاد، کارگردان: محمدصادق علی‌پور (فارس)
 
۲۰- نمایش «سرد سرخ تبریز» نویسنده: نیما حسن‌بیگی، کارگردان: میرحجت (امیر) حجازی (آذربایجان شرقی)
 
۲۱- نمایش «تن‌ها» نویسنده و کارگردان: علی‌رضا معروفی (البرز) (مشروط)
 
۲۲- نمایش «سگک» نویسنده کهبد تاراج، کارگردان: رضا بهرامی (تهران) (مشروط)
 
۲۳- نمایش «سردرگمان سرگردان» نویسنده و کارگردان: محمدصادق اسدی (تهران) (مشروط)
 
۲۴- نمایش «برونسی» نویسنده و کارگردان: مرتضی شاه‌کرم (تهران) (مشروط)
 
۲۵- نمایش «قاسم غریب» نویسنده: اسماعیل سلیمانیان، کارگردان: محمد فروزانی (فارس).

 

هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح آذرماه سال جاری و با دبیری حمید نیلی برگزار خواهد شد.
 
پایان پیام./
۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۳۵
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید