اخبار

مدیرکل امور استانها بر ضرورت بکارگیری هنرمندان استانهای کشور در عرصه های بین المللی تاکید کرد

مدیرکل امور استانها بر ضرورت بکارگیری هنرمندان استانهای کشور در عرصه های بین المللی تاکید کرد
نشست هم اندیشی بررسی چگونگی راهکارهای تعامل و همکاری میان امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.
 

معاون پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن اشاره به اهمیت تعامل میان این دو حوزه بهره برداری حداکثری از این مناسبات را برای توسعه و تعالی فعالیتهای فرهنگی هنری کشور ضروری دانست و افزود: امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل اشراف به ظرفیت های هر استان می تواند فراهم کننده بستر لازم برای فعالیتهای پیش رو باشد.

دهشیری، شناسایی دقیق ظرفیت های فرهنگی هنری استانه را مهم خاطر نشان کرد و افزود : باید به سمت تخصصی نمودن این حوزه ها حرکت کنیم به گونه ای که طرح شهر یا استان خلاق را بنیان گذاری کنیم.

احمدی ،مدیرکل هماهنگی اموراستانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ظرفیت های موجود در استانها توجه به هنرمندان،فعالان عرصه فرهنگ و هنر و رسانه در تمام نقاط کشور را با اهمیت عنوان کرد.

وی افزود: نباید هنرمندان و فعلان این عرصه در استانها احساس کنند چون در مرکز نیستند به آنها توجهی نمی شود.

احمدی گفت: توجه به فعالان حوزه فرهنگ و هنر در استانها  از جمله مواردی است که دایم مورد توجه و عنایت وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی است به گونه ای که ایشان مکرر  تاکید فرموده اند به ظرفیت های بالای فعالان فرهنگ هنر در استانها باید توجه جدی صورت گیرد از این رو در راستای سیاستهای وزیر محترم رویکرد توجه به استانها مد نظر است لذا تلاش همگی ضروری است تا دیدگاههای مقام عالی وزارت تحقق بخشد.

وی تصریح کرد؛ضرورت دارد سازو کارهای اندیشیده شود که به خوبی از توان و ظرفیت عزیزان هنرمند این حوزه برای معرفی بیش از پیش فرهنگ و هنر اسلامی به سایر کشور بهره برداری شود.

احمدی ،حضور هنرمندان سراسر کشور در برنامه های فرهنگی و بین المللی را با اهمیت عنوان کرد و افزود: برگزاری هفته های فرهنگی هنری هر استان در کشورهایی که همگونی و اشتراک فرهنگی با آن استان دارند یکی از راهکارهایی است که به جد باید مورد توجه دست اندرکاران این عرصه قرار گیرد.

در این نشست که  با حضور معاون پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،مدیرکل هماهنگی اموراستانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشاوران،مدیران کل و روسای مراکز مختلف سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حضور داشتند،مقرر گردید کارگروهی مشترک برای تدوین تفاهم نامه های جدید میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی تشکیل شود.

برگزاری نشست های تخصی مدیران کل این دو حوزه همچنین نشست با رایزن های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران،شناسایی ظرفیت و توانمندی های استانها درحوزه فرهنگی هنری،توسعه و تجهیز کتابخانه های برخی استانها برای تعامل بیشتر با کشورهای همجوار، از دیگر مواردی بود که مقرر گردید طی همکاری های آتی مد نظر قرار گیرد.

 

۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید